2019 Ocak asgari ücret zammý belli oldu mu? 2019 asgari ücret zam oraný
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
2019 Ocak asgari ücret zammý belli oldu mu? 2019 asgari ücret zam oraný
Milyonlarca kiþinin merakla beklediði asgari ücrette 2019 zam oraný ile ilgili detaylar ortaya çýkmaya baþladý. Ýþçi ve iþverenler 2019 asgari ücret zammý belli oldu mu? Asgari ücrete ne kadar zam gelecek? Asgari ücret ocak zammý ne kadar olacak? gibi sorulara cevap aramaya baþladý. Ýþte asgari ücret 2019 Ocak ayý zammýyla ilgili detaylar...
22 Eylül 2018 Cumartesi 12:49
 Bu Haberi Paylaş

Milyonlarca iþçi ve iþvereni ilgilendiren asgari ücrette 2019 Ocak ayýnda yapýlacak zam oraný þimdiden merak ediliyor. Ýþçi ve iþveren þimdiden gözünü asgari ücret zammý haberlerine çevirdi. Aralýk ayýnda belli olmasý beklenen asgari ücret zammý ile ilgili ilk detaylar belli olmaya baþladý. Peki ama 2019 asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret 2019 Ocak zammý ne kadar olacak?

Asgari ücret zammý belli oldu mu? Ýþte asgari ücret zammý ile ilgili detaylar...


Türkiye 2019 asgari ücretin ne kadar olacaðýný merak ediyor. Milyonlarca iþçi asgari ücretten maaþlarýný alýyor. Geçinmekte zorlanan milyonlarca iþçi 2019'da asgari ücretin masul seviyede olmasýný bekliyor. 2019 Mart ayýnda mahalli yerel seçimlerin de olacak olmasý milyonlarca asgari ücretliyi bir nebze olsun sevindiriyor.

Zira seçim öncesi siyasi partilerin asgari ücret konusunda vaatlerde bulunmalarý bekleniyor. Onun için 2019 asgari ücret ne kadar olacak þimdiden merak edilmeye baþlanýrken 2019 asgari ücretin ne kadar olmasý gerektiði konusunda iþçi kesimin temsilcisi konumunda olan Türk-Ýþ'ten de asgari ücrete iliþkin önemli bir açýklama geldi.

2019 ASGARÝ ÜCRET NE KADAR OLACAK?
Katýldýðý bir toplantýda 6 milyon asgari ücretlinin 1603 TL asgari ücretle geçinmeye çalýþtýðýný söyleyen Türk-Ýþ Baþkaný Atalay, "Aralýk ayýndaki pazarlýk 2.000 Lira üzerinden baþlasýn." þeklinde konuþtu. Aralýk ayý sonunda belli olacak yeni asgari ücreti için Türk-Ýþ'ten dikkat çeken çaðrý geldi. Türk-Ýþ Baþkaný Ergün Atalay, "Aralýk ayýndaki pazarlýk 2.000 TL üzerinden baþlasýn." dedi.

Aralýk sonunda yeni asgari ücret belli olacak. Türk-Ýþ, asgari ücret için ilk çaðrýyý yaptý. Baþkaný Ergün Atalay, "Esnaf can suyu, iþveren nefes kredisi istiyor. 6 milyon asgari ücretli bin 603 lira asgari ücretle geçinmeye çalýþýyor." dedi. Türk-Ýþ Baþkaný Ergün Atalay, "Burasý iktidarýn ve muhalefetin ne kadar ülkesi ise iþçinin de bizim de ülkemiz" ifadesini kullandý.

ASGARÝ ÜCRETE 2018'DE NE KADAR ZAM YAPILDI?
Asgari ücrete 2018 Ocak ayýnda yüzde 14,2 oranýnda zam yapýlmýþtý. Yapýlan bu zam ile birlikte 2018 yýlý brüt asgari ücreti 2 bin 209 lira, net ise bin 603 lira olarak belirlenmiþti. 2018 yýlýnda enflasyon yýllýk yüzde 11,92 olmuþtu. Asgari ücret enflasyonun üzerinde bir zam almýþtý. 2018 yýlý enflasyon tahmini ise yüzde 20 civarýnda. Dolayýsý ile asgari ücretin yüzde 20 civarýnda bir zam almasý bekleniyor.

Takvim

 

 

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR