AA: Halk, Kutlu Doðum için Newroz Parkýnda
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
AA: Halk, Kutlu Doðum için Newroz Parkýnda
Diyarbakýr'da, "Kutlu Doðum Haftasý" etkinliðinin yapýlacaðý merkez Baðlar ilçesindeki Newroz Parký'nda vatandaþlar toplanmaya baþladý.
19 Nisan 2015 Pazar 14:08
 Bu Haberi Paylaş


Kutlu Doðum Haftasý dolayýsýyla Peygamber Sevdalýlarý Platformunca, "Eþsiz Önder Hazreti Muhammed" adýyla gerçekleþtirilen etkinliðe katýlmak için Diyarbakýr'ýn yaný sýra yurt dýþýndan ve farklý þehirlerden gelenler, gönüllü vatandaþlarýn araçlarýyla parka ücretsiz taþýnýyor.

Vatandaþlar 3 polis noktasýnda üst aramasýndan geçirildikten sonra alana alýnýyor. Alandaki koordinasyon platform tarafýndan görevlendirilen 2 bin kiþi tarafýndan saðlanýyor.

Tekbirler ve salavat eþliðinde, "Hepimiz Yasin Börü'yüz" sloganýyla alana gelen bazý vatandaþlarýn, DAE? bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösterilerde hayatýný kaybeden Yasin Börü'nün fotoðrafýnýn yer aldýðý tiþört giydiði görüldü.

Platformda, "Anamýz babamýz sana feda olsun Ya Resulallah" ve "Peygamber sevdalýsý þehitlerimizi unutmadýk, unutmayacaðýz" yazýlý Türkçe ve Kürtçe hazýrlanan pankartta 6-7 Ekim olaylarýnda vahþice katledilen Yasin Börü ve arkadaþlarýnýn fotoðraflarý yer alýyor.

Alanda ayrýca Kürtçe, Türkçe, Arapça ve Zazaca, "Kutlu Doðum Etkinliðine Hoþgeldiniz" yazýlý afiþler bulunuyor.

Belirlenen alana yerleþtirilen çok sayýda seyyar satýcý, yiyecek, içecek, flama satýþý yapýyor. Ayrýca Peygamber Sevdalýlarý Platformunca geliri platforma baðýþlanmak üzere yiyecek ve içeceklerin satýþa sunulduðu kermes açýldý.

Alanda rahatça ulaþýlabilecek noktalara kayýp çocuklar için bir çadýr ile çok sayýda gönüllü doktor, hemþire ve saðlýk görevlisi ile bir ambulansýn görev yapacaðý saðlýk çadýrlarý kuruldu.

Platformu göremeyen vatandaþlar için alanýn bazý bölümlerine ekran ve ses sistemleri kuruldu, iletiþimin kesintisiz saðlanmasý için seyyar baz istasyonlarý yerleþtirildi.

Bazý ailelerin evlerinden getirdikleri malzemelerle piknik yaptýðý alanda vatandaþlar seslendirilen Kürtçe ve Türkçe ilahiler eþliðinde etkinliðin baþlamasýný bekliyor. (AA)

 
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR