''ABD Venezuela'nýn kaderine müdahale ediyor''
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
''ABD Venezuela'nýn kaderine müdahale ediyor''
Ýran Cumhurbaþkaný Ruhani, "Amerikalýlar bugün Latin Amerika'ya ve Venezuela'nýn kaderine müdahale ediyor. Dünyanýn bütün noktalarýnda ABD'nin müdahalelerine tanýklýk ediyoruz." dedi.
06 Şubat 2019 Çarşamba 15:42
 Bu Haberi Paylaş


Ýran Cumhurbaþkaný Hasan Ruhani, bölgesel ve küresel sorunlarýn ABD müdahalelerinden kaynaklandýðýný söyledi.

Baþkent Tahran'da düzenlenen Bakanlar Kurulu toplantýsýnýn ardýndan devlet televizyonuna konuþan Ruhani, ABD Baþkaný Donald Trump'ýn Ýran'ý hedef alan sözlerine yanýt verdi.

Washington yönetiminin Ýran halký hakkýnda genellikle yanlýþ ve uygunsuz bir tonda konuþtuðunu dile getiren Ruhani, "Dünyada ve bölgede karþýlaþtýðýmýz sorunlarýn ABD'nin yersiz müdahalelerinden kaynaklandýðýný herkes biliyor." dedi.

"ABD bugün Venezuela'nýn kaderine müdahale ediyor"

ABD ve iþgalci israil'in desteklediði terör gruplarýnýn 1979'da gerçekleþtirilen devrimin ilk günlerinde 17 bin Ýranlýyý öldürdüðünü söyleyen Ruhani, Ýran'ýn terör kurbaný olduðunu ve teröre karþý kararlý duruþ sergilediðini savundu. Ýran Cumhurbaþkaný, þunlarý kaydetti:

"Amerikalýlar, bugün Latin Amerika'ya ve Venezuela'nýn kaderine müdahale ediyor. Dünyanýn bütün noktalarýnda ABD'nin müdahalelerine tanýklýk ediyoruz. Onlarýn izlediði bu süreç ne kendilerinin ne de ABD halkýnýn yararýna hizmet ediyor."

ABD Baþkaný Trump, baþkanlýk koltuðundaki ikinci "Birliðin Durumu" konuþmasýnda, Ýran'ýn terörün en büyük destekçisi olduðunu iddia etmiþti. Trump, "Tahran'ýn ABD'nin bölgedeki müttefiklerini ve Yahudileri tehdit etmesine izin vermeyeceklerini" söylemiþti.
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR