AK Parti??den Ýstanbul seçimleri ile ilgili son dakika açýklamasý
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
AK Parti??den Ýstanbul seçimleri ile ilgili son dakika açýklamasý
AK Parti Genel Baþkan Yardýmcýsý Ali Ýhsan Yavuz Ýstanbul??daki yerel seçim sonuçlarýna itiraz süreci ile ilgili konuþtu. Yavuz açýklamasýnda "Bizce bu meselenin arkasýndan çok farklý þeyler çýkacak. Sandýk baþkanlarýndan FET? kapsamýnda ihraç edilenler var mý diye merak ediyorum mesela. Bu karþý da emarelerimiz var ama araþtýrmaya devam ediyoruz. Muhtemelen þu oldu: Bir stratejik akýl belli kesimleri ve güçleri birleþtirdi ve böyle organizeli usulsüzlüklerin ortaya çýkmasýna sebebiyet verdi." ifadelerini kullandý.
08 Nisan 2019 Pazartesi 18:51
 Bu Haberi Paylaş


AK Parti Genel Baþkan Yardýmcýsý Ali Ýhsan Yavuz, AK Parti Ýl Baþkanlýðýnda basýn toplantýsý düzenledi.

Yavuz, rakiplerinde sadece kendi tezlerini desteklemek amacýyla bir parça olaný, biteni hafife alan ve þüphe uyandýrmaya dönük bir takým hamleler gördüklerini ancak ileri sürdükleri rakamlarý ve belgeleri tamamen çürüten veya ona karþý çýkan bir bakýþ açýsý ya da karþý görüþün beyan edilmediðini söyledi.

Sunduklarý belge ve bilgilere karþý çýkýlmamakla birlikte kamuoyunun kafasýnýn karýþtýrýldýðýný anlatan Yavuz, "Bu bilerek ve istenerek yapýlýyor. Bugün yapýlan açýklamalarý irdeledim. Mesela CHP yetkilileri önce açýklamalar yaptýlar. Bu açýklamalara baktým, Kemal Kýlýçdaroðlu'nun sadece çok isabetli bir ifadesine rastladým. O da þu, 'Olay bir demokrasi olayýdýr' diyor. Ýþte bu doðru ama biz de bunun için mücadele veriyoruz. Demokrasimiz þaibe altýnda kalmasýn, arýndýralým onu, gölgeden uzaklaþtýralým, þüpheden arý hale getirelim ve kimsenin kafasýnda soru iþareti kalmasýn. Eðer mesele Sayýn Kýlýçdaroðlu'nun dediði gibi demokrasi meselesi ise kendilerinin de yardýmcý olmasý gerekir." diye konuþtu.

Yavuz, Kýlýçdaroðlu'nun "Oylar sayýlmasýn diye itirazda bulunmadýk." dediðini hatýrlatarak, þöyle devam etti:
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR