AKP'li Yavuz: Ýstanbul'da seçimin yenilenmesini istiyoruz |
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
AKP'li Yavuz: Ýstanbul'da seçimin yenilenmesini istiyoruz |
AKP Genel Baþkan Yardýmcýsý Yavuz, Ýstanbul'da sonuçlara yapýlan itiraz ile ilgili yaptýðý son dakika açýklamasýnda "seçimin yenilenmesini istiyoruz" dedi.
09 Nisan 2019 Salı 14:32
 Bu Haberi Paylaş


AKP Genel Baþkan Yardýmcýsý Ali Ýhsan Yavuz, Ýstanbul seçim sonuçlarý ve itiraz baþvurularýna dair açýklamalarda bulundu. Yavuz, yaptýðý açýklamasýnda "Olaðanüstü itiraz hakkýmýzý kullanýp, Ýstanbul'da seçimin yenilenmesini isteyeceðiz." dedi.

Ýncelenen 13 ilçede 5 bin kiþinin liste dýþýndan olduðunu belirten Yavuz,sandýk baþkanlarý için ileri sürülen 'FETÖ' iddiasýna dair "Bize 'Neden zamanýnda itiraz etmediniz?' diyorlar. Seçim kurullarý, sandýk baþkanlarýna iliþkin bilgi vermiyor. Baský yapýlýr diye isim vermiyorlar. Bugün ortaya çýkýyor. Sonra bakýyoruz, diyoruz ki, bu iþte bir þey var." açýklamasýnda bulundu.

YSK'nýn gece yarýsý Ýstanbul'da 51 sandýkta oylarýn yeniden sayýlmasý kararýný eleþtiren Yavuz, "Bunlarý saymanýn anlamý yok" dedi.

AKP Genel Baþkan Yardýmcýsý Yavuz, her siyasi partinin olaðanüstü itiraz hakkýnýn bulunduðunu vurgulayarak "Olaðanüstü itiraz hakkýmýzý kullanacaðýz. 'Seçimin sonucunu çok net etkileyecek haller var ve Ýstanbul'da seçimin yenilenmesini istiyoruz' diyeceðiz." ifadesini kullandý.
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR