'Adaleti kaybettiðimiz yerde aramalýyýz'
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
'Adaleti kaybettiðimiz yerde aramalýyýz'
Hz. Muhammed'in ardýndan gerçek adaletin yeryüzünden çekildiðini söyleyen H?DA PAR Genel Baþkaný Zekeriya Yapýcýoðlu, günümüzde pek çok kesimin kendilerine zulmeden, adaleti kaybetmelerine sebebiyet veren zihniyetlerde adaleti aradýðýný belirtti.
24 Nisan 2017 Pazartesi 12:47
 Bu Haberi Paylaş


Peygamber Sevdalýlarý Platformu tarafýndan Batman'da düzenlenen Kutlu Doðum etkinliðine katýlan HÜDA PAR Genel Baþkaný Zekeriya Yapýcýoðlu, ÝLKHA'ya yaptýðý deðerlendirmede, gerçek adaletin ancak Hz. Muhammed'in hayatýnýn örnek alýnmasýyla mümkün olabileceðini söyledi.

Olumsuz hava þartlarýna raðmen Kutlu Doðum etkinliðine insanlarýn akýn ettiðini ve alaný hýnca hýnç doldurduðunu söyleyen Yapýcýoðlu, bir gazetenin bu tür etkinlikleri "FETÖ projesi" olarak nitelemesine de tepki gösterdi.

Yapýcýoðlu, "Özellikle son bir kaç gündür Kutlu Doðum etkinliklerin FETÖ projesi olduðu yönündeki iddialar yaygýnlaþtýktan sonra kalabalýðýn daha da artmýþ olmasý anlamlýdýr. Özellikle Batman halký ve bu etkinliði düzenleyen Peygamber Sevdalýlarý Platformu FETÖ denen o þebekeden, FETÖ denen o yasadýþý organizasyondan belki en büyük maðduriyeti yaþamýþ. Onlarýn elleriyle, onlardan en büyük zulmü görmüþ bir topluluk daha önce belki salonlarda kapalý alanlarda yapýlan etkinlikleri alanlara taþýdýlar. Elhamdülillah artýk þehirlerin en büyük miting alanlarý bile bu kalabalýklarý almaz oldu. Onlarý da taþar bir vaziyete geldiler." dedi.

Peygamber Sevdalýlarý Platformunun ana tema olarak belirlediði "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temasýna da deðinen Yapýcýoðlu, "Özellikle bu sene Adalet temasý öne çýktý. Bir þeyi nerede kaybetmiþsek orada aramalýyýz. Resulullah (sav) ve onun Raþit halifelerinden sonra adalet yavaþ yavaþ yeryüzünden çekildi. Her taraf zülüm doldu. Ýnsanlar her tarafta adaleti arýyor. Pek çok kez, adaleti arayanlar tam olarak onu nerede arayacaklarýný iyi seçemiyorlar. Belki onlara zulüm eden, onlarýn adaleti kaybetmelerine sebebiyet veren zihniyetlerde adaleti arýyorlar. Fakat mümkün deðil. Biz adaleti nerede kaybetmiþsek orada arayacaðýz. Biz adaleti, ilahi hüküm hakim olmaktan çýktýktan sonra kaybettik. Beþer beþere hükmetmeye baþladýktan sonra, insanlar baþkalarýný kendilerine kul etmek için onlara türlü zulümleri reva gördüler. Zaten insanlarýn birbirine tahakküm etmesi bile baþlý baþýna bir zülümdür. Artýk adaleti kaybettiðimiz yerde aramaya baþladýðýmýza göre onu bulmamýz yakýndýr diye ümit ediyorum." ifadelerini kullandý. (Mehmet Aslan- ÝLKHA)

'Adaleti kaybettiðimiz yerde aramalýyýz'

'Adaleti kaybettiðimiz yerde aramalýyýz'

'Adaleti kaybettiðimiz yerde aramalýyýz'

'Adaleti kaybettiðimiz yerde aramalýyýz'

'Adaleti kaybettiðimiz yerde aramalýyýz'
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR