Aile hekimlerinde yeni dönem!
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Aile hekimlerinde yeni dönem!
Aile hekimlerinin de e-reçete uygulamasýna geçiþi amacýyla ön çalýþmalar sürüyor. Pilot uygulama Ýzmir'de baþlatýldý.
03 Ekim 2018 Çarşamba 09:18
 Bu Haberi Paylaş


Akþam gazetesinden Doruk Çakar'ýn haberine göre, ilaçta sahte reçetenin engellenmesi ve kýrtasiye masraflarýný azaltarak kaynaklarýn etkin ve verimli kullanýlmasý amaçýyla baþlatýlan e-reçete uygulamasýnýn kapsamý geniþliyor. Bu doðrultuda ekim ayý baþý itibariyle iþyeri hekimleri ve huzurevleri için e-reçeteye geçiþ süreci baþlamýþtý. Aile hekimlerinin de e-reçete uygulamasýna geçiþi amacýyla ön çalýþma baþlatýldý.

Konuyla ilgili Saðlýk Bakanlýðý Türkiye Ýlaç ve Týbbi Cihaz Kurumu'nun saðlýk müdürlüklerine gönderdiði yazýda, aile saðlýðý merkezlerinin bu sisteme entegrasyonunun saðlanmasý amacýyla pilot uygulamanýn baþladýðý bildirildi.

Bu kapsamda Ýzmir'deki görev yapan tüm aile hekimlerinin reçetelerini e-reçete olarak hazýrlamalarý istendi. Ýzmir'de gerçekleþecek pilot uygulamayla ortaya çýkabilecek olasý sorunlar belirlenecek.
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar

SON YORUMLAR