Aile ve Toplumun Islahý Ýçin Müslüman Kadýnýn Sorumluluðu
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Aile ve Toplumun Islahý Ýçin Müslüman Kadýnýn Sorumluluðu
22 Ağustos 2015 Cumartesi 19:51
 Bu Haberi Paylaş
 

Baþyazý / Nisanur Dergisi   Bismillahirrahmanirrahim.

“Erkek veya kadýn, mümin olarak kim iyi amel iþlerse, onu mutlaka güzel bir hayat ile yaþatýrýz. Ve mükâfatlarýný, elbette yapmakta olduklarýnýn en güzeli ile veririz.” (Nahl / 97)

“Ey Ýnsanlar! Rabbinize karþý gelmekten sakýnýn. Ne babanýn evlâdý, ne evlâdýn babasý nâmýna bir þey ödeyemeyeceði günden çekinin. Bilin ki, Allah'ýn verdiði söz gerçektir. Sakýn dünya hayatý sizi aldatmazsýn ve þeytan, Allah'ýn affýna güvendirerek sizi kandýrmasýn.” (Lokman / 33)

Allah Teâlâ, insaný yeryüzünde halife olarak yarattý. Hiçbir ayýrýma gidilmeden kadýnlar da erkekler gibi Allah Teâlâ'nýn yeryüzündeki halifeleri sayýldý. Müslüman kadýn, erkekler gibi Allah Teâlâ'nýn emrettiði þer'i görevlerle yükümlü kýlýnmýþtýr. Yaratýlýþý icabý kimi farklýlýklarý bulunmasýna raðmen erkekler gibi onun da sorumlu olduðu bir takým vazifeleri vardýr. Ýslâm'da Allah'a kulluk bakýmýndan kadýnla erkek arasýnda bir fark bulunmadýðý gibi temel hak ve sorumluluklar açýsýndan da bir ayýrým söz konusu deðildir.

Müslümanlarý dört taraftan kuþatan, özünden koparýp yozlaþtýrmak için çabalayan þeytani unsurlarýn ulaþtýðý güç ve imkânlar ve yoðun faaliyetleri toplumlarý felakete sürüklerken; Müslüman kadýna büyük iþler düþmektedir. Günümüz þartlarýnda Müslüman bayanlarýn toplumun imanýný kurtarma, Müslümanlarý Ýslam'ý yaþamaya yönlendirme noktasýnda sorumluluklarý daha fazla artmýþtýr.

Müslüman kadýn, nesilleri eðitip þekillendiren bir eðitimci, ayný zamanda ...
      MAKALENÝN TÜMÜNÜ OKUMAK ÝÇÝN TIKLAYIN!


  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar

SON YORUMLAR