Aksaray??da Kutlu Doðum Etkinliði
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Aksaray??da Kutlu Doðum Etkinliði
Peygamber Sevdalýlarý Platformuna üye derneklerden AKSA-DER tarafýndan Aksaray Hükümet Meydanýnda ??Eþsiz ?nder Hz. Muhammed? konulu kutlu doðum etkinliði gerçekleþtirildi.
06 Mayıs 2015 Çarşamba 15:41
 Bu Haberi Paylaş


Aksaray'da Peygamber Sevdalýlarý Platformuna üye derneklerden AKSA-DER tarafýndan Peygamber Efendimizin dünyaya teþriflerinin 1444'üncü yýlý münasebeti ile “Eþsiz Önder Hz. Muhammed” konulu kutlu doðum etkinliði düzenlendi. 

Olumsuz hava þartlarýna raðmen Hükümet Meydaný'ndaki Kutlu Doðum etkinliðine binlerce kiþi akýn etti.

Saat 14.00'te baþlayan Kutlu Doðum Programý, Hafýz Ömer Yýlmaz'ýn okuduðu Kuran-ý Kerim tilaveti ile baþladý.

Kuran-ý Kerim tilavetinin ardýndan açýlýþ konuþmalarýný yapmak üzere Aksaray Peygamber Sevdalýlarý Platformu adýna Ýlahiyatçý Nezir Tunç Hoca kürsüye çýktý.

Peygamber Sevdalýlarý Platformu hakkýnda kýsa bir bilgi veren Tunç, 2006 yýlýnda kurulan Platformun Türkiye'nin ve dünyanýn deðiþik ülkelerinde Nisan ayý boyunca Hz. Peygamberin Kutlu Doðum etkinlikleri düzenlediðini ve bu etkinliklerin büyük bir teveccüh gördüðünü söyledi.

"Tek Önderimiz Hz. Muhammed'dir (sav)"

Allah-u Teâlâ'nýn ayeti kerime ile müminlere Hz. Peygambere uyulmasý gerektiðini belirten Tunç, “Allah u Teâlâ kendi sevgisini peygamberin tabiiyetine baðladýðý ve bizzat Allah tarafýndan terbiye edilen Hz. Muhammed (as)'ýn doðumunu kutluyoruz bugün. Allaha hamdolsun sevinçliyiz, mutluyuz, gururluyuz ve sürurluyuz. Aksaray'dan Medine'ye sesleniyoruz Ya Resulallah, biz,  peygamber sevdalýlarý olarak seni çok seviyoruz. Senin sevdalýlarýn bugün Aksaray Hükümet Meydanýnda bir araya gelmiþ tekbirler ve salavatlarla seni anýyorlar. Herkesin, birinin peþinden gittiði bu asýrda Peygamber Sevdalýlarý tek önderimiz Hz. Muhammed (as)'dýr diyor.” þeklinde konuþtu.

Açýlýþ konuþmasýnýn ardýndan sahne alan Özlem Ajans Sanatçýlarý etkinliðe katýlanlarý okuduklarý ilahi ve ezgilerle coþturdu.

Okunan Mevlidi ?erifi saðanak yaðýþ altýnda dinleyen Aksaraylýlar,  yaðýþa aldýrýþ etmeden programa iþtirak etti. Okunan mevlidi vatandaþlar büyük bir ilgiyle dinledi.

Okunan mevlidin ardýndan günün anlam ve önemine binaen program konuþmasýný yapan Ýlahiyatçý Ömer Çelik konuþmasýný yaðýþtan dolayý kýsa kesmek durumunda kaldý.

“Siz deðerli Peygamber âþýklarýný yaðmur altýnda ýslatýp sizin hasta olmanýza gönlümüz el vermez” diyen Çelik, Peygamber Sevdalýlarý Platformu olarak Türkiye'nin 350 noktasýnda Kutlu Doðum Etkinliklerini düzenlediklerini söyledi.

"Ýnanýn Bizler Peygamber Aþkýný ve Sevdasýný Sizden Öðreniyoruz"

Bu etkinlikleri düzenlemekteki gayelerinin Hz. Peygamberi anlatmak ve onun getirdiði davayý insanlara ulaþtýrmaya gayret etmek olduðunu belirten Çelik, “Efendimizi anmaya vesile olmak, onun hayatýný öðrenmek, öðrendiðimiz sünneti seniyyesini hayatýmýza tatbik etmek baþýmýza gelen bela ve musibetlerden kurtulmanýn yolunun Peygamber efendimizin sünneti seniyyesine uyma olduðunu hatýrlatmak için bu etkinlikleri düzenliyoruz.  Bizlerin sizlere Peygamber aþkýný öðretme gibi bir hadsizliðimiz yok. Zaten sizler Peygamber sevdalýsý ve âþýklarýsýnýz ve inanýn bizler peygamber aþkýný ve sevdasýný sizden öðreniyoruz. Eðer bugün, içinde bulunduðumuz musibetlerde, çocuklarýmýzýn uyuþturucuya ve içkiye müptela olmasýndan kendi anne ve babalarýný öldürmesinden ya da içinde bulunduðumuz toplumda ahlaksýzlýðýn ve kötülüðün artmasýndan kurtulmak istiyorsak Hz. Muhammed Mustafa Efendimizin ancak sünneti seniyyesine uymakla onun yolunda gitmekle olur.” diyerek konuþmasýný sonlandýrdý.

Program yoðun saðanak yaðmur nedeniyle yarýda kesilerek sonlandýrýldý. (Ömer Yýldýrým-ÝLKHA)

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR