Annesiz, babasýz, penceresiz, kapýsýz evde kalan 6 kardeþ!
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Annesiz, babasýz, penceresiz, kapýsýz evde kalan 6 kardeþ!
Hakkari??nin ?emdinli ilçesine yaklaþýk 20 kilometre uzaklýkta bulunan Koçbaþý Mezrasý'nda yaþayan Mesut ve Zozan Sever çifti uyuþturucu kaçakçýlýðý suçundan 5 yýl önce cezaevine girdi. Sever çiftinin arkada kalan 5 çocuðuna babaanneleri sahip çýktý.
06 Şubat 2019 Çarşamba 15:17
 Bu Haberi Paylaş


Hakkari’nin ?emdinli ilçesine yaklaþýk 20 kilometre uzaklýkta bulunan Koçbaþý Mezrasý'nda yaþayan Mesut ve Zozan Sever çifti uyuþturucu kaçakçýlýðý suçundan 5 yýl önce cezaevine girdi. Sever çiftinin arkada kalan 5 çocuðuna babaanneleri sahip çýktý.

Altýncý çocuðunu ise cezaevinde dünyaya getiren Zozan Sever 2 yýl sonra açýk cezaevine alýndý. Anne Sever, bir süre sonra da çocuklarýný görebilmesi için izinli olarak evine gönderildi.

Koçbaþý mezrasýndaki evine gelen anne Sever, çocuklarýnýn yanýnda bir süre kaldýktan sonra izinli çýktýðý açýk cezaevine dönmek yerine firar etti. Ýnþaat halindeki derme çatma evlerinde en büyüðü 13, en küçüðü 5 yaþýnda olan 6 çocuk, zor günler yaþamaya baþladý.

Ýnþaat halinde olan, derme çatma tek gözlü ve hiçbir mutfak eþyasý bulunmayan evde yaþam savaþý veren çocuklarýn günlük ihtiyaçlarý, annenin firar etmesinden sonra bir kez daha hasta olan babaanneleri Zeliha Sever tarafýndan karþýlanmaya baþlandý.

Evin koridorunu mutfak olarak kullanan çocuklar zor þartlar altýnda yaþamlarýný sürdürüyor. Çamaþýr makinasý da bulunmayan evde çamaþýrlar evin en büyük kýzý 13 yaþýndaki Hasret ya da babaanneleri tarafýndan elde yýkanýyor

Hasret evin bütün yükünü küçük yaþýnda omuzlamýþ durumda. 4 kardeþini zorlu kýþ þartlarýna raðmen okul servisine bindiren Hasret, kardeþlerinin bazen okula aç gittiðini söyledi. Kaldýklarý evin penceresinin bile bulunmadýðýný belirten Hasret, "Evimizin doðru düzgün penceresi bile yok. Hiçbir þeyimiz yok. Benim ninem veya ben çamaþýrlarý ellerimizle yýkýyoruz. Kardeþlerim üþümesin diye sobayý yakmaya çalýþýyorum. Penceresiz, kapýsýz kalmýþýz yardým istiyoruz" dedi

Çocuklarýn babaannesi Zeliha Sever ise 5 yýldýr her gün onlara bakmaya çalýþtýðýný söyledi. Hasta olduðunu anlatan babaanne Sever, "Halimizi görüyorsunuz bu çocuklara yazýk. Evde ne ocak var, ne mutfak. Sobanýn üstünde çocuklara yemek yapýyorum. Evin doðru düzgün kapý penceresi bile yok. Kýþýn bu zor günlerinde çamaþýrlarý yýkayýp, ertesi güne kurutmaya çalýþýyoruz. Çocuklarýn gýda, elbise, yakacak ihtiyaçlarý var. Bu ev biraz yaþanabilir hale gelirse torunlarým yüzü biraz gülecek. Kim elinden ne geliyorsa yapsa duacý olacaðým" dedi.

Annesiz, babasýz, penceresiz, kapýsýz evde kalan 6 kardeþ!

Annesiz, babasýz, penceresiz, kapýsýz evde kalan 6 kardeþ!

Annesiz, babasýz, penceresiz, kapýsýz evde kalan 6 kardeþ!Annesiz, babasýz, penceresiz, kapýsýz evde kalan 6 kardeþ!

Annesiz, babasýz, penceresiz, kapýsýz evde kalan 6 kardeþ!Annesiz, babasýz, penceresiz, kapýsýz evde kalan 6 kardeþ!

MÝLLÝYET
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR