BM'ye üye ülkeler insan haklarýný ihlal ediyor
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
BM'ye üye ülkeler insan haklarýný ihlal ediyor
'Ýnsan Haklarý Günü' münasebetiyle açýklamalarda bulunan H?DA PAR Batman Ýl Baþkaný Davut ?ahin, Ýslam ülkelerinin kendi birliklerini oluþturup, dünya mustazaflarýnýn haklarýný korumalarý gerektiðini belirtti.
10 Aralık 2016 Cumartesi 16:57
 Bu Haberi Paylaş


HÜDA PAR Batman Ýl Baþkaný Davut ?ahin, HÜDA PAR Ýl Baþkanlýðýnda 10 Aralýk Dünya Ýnsan Haklarý Günü dolayýsýyla bir basýn açýklamasý yaptý.

?ahin, “Bugün 10 Aralýk Dünya Ýnsan Haklarý Günü, 68 yýl önce Birleþmiþ Milletler tüm insanlarýn haklarýný, hukuklarýný garanti altýna almak için böyle bir anlaþma metninin altýna imza attý. Bugün yine bir 10 Aralýk günü, etrafýmýza baktýðýmýzda özellikle Ýslam beldelerinde ve Müslümanlarýn yaþadýðý hemen hemen bütün coðrafyalarda Müslümanlar kýyýmlardan geçiriliyor, insani ve Ýslami bütün haklarý gasp ediliyor ve bu yapýlanlar, bahsi geçen metne imza atan ülkelerin çoðunun eli ve desteðiyle yapýlýyor. Bugün Halep'te, Arakan'da, Filistin'de ve daha birçok yerde çocuklar öldürülüyor, analar feryat ediyor. Býrakýn baþka haklarý yaþama hakký bile tanýnmýyor ve bunlarý koruma sözü veren milletler bu durum üzerinden farklý hesaplar peþindedirler.” dedi.

Ýslam ülkelerinin kendi birliklerini oluþturup, dünya mustazaflarýnýn haklarýný korumalarý gerektiðini belirten ?ahin, açýklamasýnýn devamýnda þunlarý söyledi:

“Birleþmiþ Milletler gibi dünyaya yön veren büyük yapýlarýn dillendirip metne döktükleri bu gibi çok önemli meselelerde gereðini yapmamalarý, hele kimi ülkelerin çýkar ve amaçlarý için birçok konuda haksýzlýk ve hukuksuzluðu kendilerinin dayatmalarý veya bizzat yapmalarý bu gibi yapýlarýn güvenini sarsmakta ve itibarlarýný düþürmektedir. HÜDA PAR Ýl Baþkaný olarak çarenin, Ýslam ülkelerinin kendi birliklerini oluþturup hem kendilerinin hem de dünya mustazaflarýnýn hak ve hukuklarýný korumalarý gerekir. Baþta mustazaf ve mazlumlarýn olmak üzere herkesin Ýnsan Haklarý Gününü kutluyorum.”

/ ÝLKHA


  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR