Bakan Müezzinoðlu'ndan flaþ asgari ücret açýklamasý
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Bakan Müezzinoðlu'ndan flaþ asgari ücret açýklamasý
?alýþma ve Sosyal Güvenlik Bakaný Mehmet Müezzinoðlu, asgari ücretin en geç 29 Aralýk'ta belli olacaðýný ve bin 300 TL'nin yeterli olmadýðýný söyledi.
27 Aralık 2016 Salı 13:43
 Bu Haberi Paylaş
Çalýþma ve Sosyal Güvenlik Bakaný Mehmet Müezzinoðlu, Asgari Ücret Komisyonu'nun son toplantýsý öncesi bin 300 liranýn yeterli olmadýðýný söyledi. Müezzinoðlu, hem iþçi hem de iþvereni mutlu edecek bir çözüm istediklerini ifade etti. Rakam en geç Perþembe günü belli olacak.   EN GEÇ 29 ARALIK'TA BELLÝ OLACAK   Müezzinoðlu, Keþan'da sivil toplum kuruluþu temsilcileri, iþ adamlarý ve köy muhtarlarýnýn katýlýmýyla bir otelde düzenlenen toplantýda, Asgari Ücret Komisyonu'nun çalýþmalarýný en geç Perþembe günü bitireceðini ve asgari ücreti açýklayacaklarýný aktararak sözlerine þöyle devam etti:   "Bugün için asgari ücret bin 300 lira. Önümüzdeki üç gün sonra ne olacak onu ben de henüz bilmiyorum. Ýþverenle ve iþçi temsilcilerimizle konuþuyoruz. Burada bir tarafýn kýsa süreli mutlu olmasý ve geçici mutluluklar yerine iki tarafýn da birlikte az da olsa mutlu olduðu ama kalýcý ve sürdürülebilir yarýnlarý planlamak istiyoruz.   "BÝN 300 LÝRA YETERLÝ DEÐÝL"  

Ýstiyoruz ki iþçimizin standardý yükselsin, istiyoruz ki iþverenimizin de dünyayla rekabeti kaybolmasýn. Ýþveren rekabeti kaybettiði an býrakýn bin 300'ü, kapanan iþ yerleri, iþsiz kalan çalýþanlarýmýzla karþý karþýya kalýrýz. Bin 300 lira yeterli deðil. Daha iyi olmasý gerekir. Daha iyi nasýl yapacaðýz? Ekonomiyi büyüterek, dünyayla rekabette daha güçlü olarak ve büyüyen ekonomide, çoðalan yatýrýmlarda daha çok istihdam alanlarý üreterek inþallah bunu daha iyi noktalara taþýyacaðýz."
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR