Bakanlýk harekete geçti! Süresiz nafakaya son
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Bakanlýk harekete geçti! Süresiz nafakaya son
Adalet Bakanlýðý ile Aile, ?alýþma ve Sosyal Hizmetler Bakanlýðý kamuoyunda tartýþmalara neden olan süresiz nafaka sistemiyle ilgili yeniden çalýþma yapacak.
08 Ekim 2018 Pazartesi 11:07
 Bu Haberi Paylaş


Gündem Buluþmalarý baþlýðý altýnda diðer bakanlýklarla bir araya gelerek çalýþmalar yürüten Aile, Çalýþma ve Sosyal Hizmetler Bakanlýðý'nýn gündeminde nafaka meselesi var.

Adalet Bakanlýðý ile bir araya gelerek, kamuoyunda nafaka süresi ve nafaka miktarý konularýnda özellikle son dönemlerde sýklýkla dile getirilen eleþtiriler görüþülecek.

STK'lar ve akademisyenlerle görüþmeNafaka süresi ve miktarý kapsamýnda uygulamalarý deðerlendirilmek üzere, adli sistemde yer alan uygulayýcýlar, kamu kurum ve kuruluþlarý temsilcileri, konuyla ilgili çalýþmalar yürüten akademisyenler ve sivil toplum kuruluþlarý biraraya gelinecek.

2 bakanlýkToplantýda, Aile, Çalýþma ve Sosyal Hizmetler Bakaný Zehra Zümrüt Selçuk ve Adalet Bakaný Abdülhamit Gül’ün katýlýmlarýyla, nafaka sistemi konusu masaya yatýrýlacak.

Erdoðan'ýn açýkladýðý 100 günlük icraat programýnda varKonuyla ilgili deðerlendirmede bulunan Bakan Selçuk, nafaka ödeme sistemi ile ilgili faaliyetin Baþkan Recep Tayyip Erdoðan’ýn açýkladýðý 100 Günlük Ýcraat Programýnda yer aldýðýna dikkat çekti.

"Kapsamlý bir þekilde deðerlendireceðiz"Bakan Selçuk, "Nafaka uygulamalarýnýn, toplumsal gereklilikler ve ortaya çýkan ihtiyaçlar çerçevesinde ilgili tüm taraflarca kapsamlý bir þekilde deðerlendirilmesini arzu ediyoruz. Toplantýda, mevcut uygulama örnekleri sunulacak ve bu konudaki tecrübeler dinlenecek. Uygulamaya yönelik öneriler geliþtirilmeyi hedefliyoruz" diye konuþtu.

5 yýlla sýnýrlandýrýlabilirNafaka Sistemi toplantýsý, 10 Ekim 2018 tarihinde Ankara’da gerçekleþtirilecek.
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR