Basel'de Miraç kandili dualarla ihya edildi
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Basel'de Miraç kandili dualarla ihya edildi
Ýslam ?mmetinin heyecanla beklediði mübarek üç aylar, Miraç Kandili ile taçlandý. Ýsviçre'nin Basel þehrinde yaþayan Müslümanlar, Said-i Nursi Camii'nde düzenlenen Miraç Kandili programýnda gecelerini ihya ettiler.
24 Nisan 2017 Pazartesi 13:56
 Bu Haberi Paylaş


Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)'in Miraç gecesinde, Allah'ýn daveti üzerine Cebrail (as)'ýn rehberliðinde Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya, oradan semaya, yüce alemlere ve ilahi huzura yükselmesinin yýldönümü münasebetiyle Ýsviçre'nin Basel þehrindeki Said-i Nursi Camii'nde bir program düzenlendi.

Akþam namazýna müteakip Kuran'ý Kerim tilavetiyle baþlayan program, Türkçe ve Kürtçe Mevlid-i ?erif'in okunmasýyla devam etti.

"Müslümanlara konuþmayý bile yasakladýlar"

Bayanlarýn da takip ettiði programda cami hocasý Molla Celal Bozdaþ, bir konuþma yaptý. Sözlerine Miraç kandilinin Müslümanlarýn birliðine vesile olmasý duasýyla baþlayan Bozdaþ, Miraç mucizesinden önce Peygamber efendimizin yaþadýðý sýkýntýlara dikkat çekti. Bozda, "3 yýl Hz. Peygamber ile birlikte bütün Müslümanlara ambargo uyguladýlar, onlara ne bir þey sattýlar, ne de onlardan satýn aldýlar. Hatta onlara selam vermeyi, onlarla konuþmayý bile yasakladýlar. O dönemde Müslümanlar arasýnda yaþlý, kadýn, çocuk ve hastalar vardý, buna raðmen müþrikler onlara acýmýyordu." ifadelerini kullandý.

Müslümanlara uygulanan ambargonun 3 yýl sürdüðüne vurgu yapan Bozdaþ, "Çekilen büyük sýkýntýlardan sonra Ýsra suresinde belirtildiði üzere Miraç mucizesi gerçekleþti" dedi.

Celal Bozdaþ hocanýn sohbetinin ardýndan Zazaca ve Türkçe 2 ilahi seslendirildi. Program yapýlan dua ile sona erdi. (Ahmet Bayram - Hürseda Haber)
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR