Belediyeler meyve ve sebze satacak
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Belediyeler meyve ve sebze satacak
?nümüzdeki haftadan itibaren, taze meyve ve sebze fiyatlarýnýn düþürülmesi için eylem planý devreye girecek.
07 Şubat 2019 Perşembe 12:43
 Bu Haberi Paylaş


Yurt genelinde taze meyve ve sebze fiyatlarýnýn anormal seviyede artmasý, vatandaþlarýn ekonomisini oldukça zorladý.

Türkiye Ýstatistik Kurumu'nun (TÜÝK) açýkladýðý verilere göre, enflasyon rakamlarýna alkolsüz içecekler ve gýda sektörü, yüzde 6'nýn üzerinde olumsuz etki yaptý.

Pazarlarda ve marketlerde çarliston biber yüzde 87, patlýcan yüzde 81, ýspnak yüzde 68, sivri biber yüzde 64, taze fasulye yüzde 53, salatalýk yüzde 44, domates yüzde 39, havuç yüzde 36, kabak yüzde 28 oranýnda artýþ gösterdi.

ÝSTEDÝKLERÝ GÝBÝ FÝYAT BELÝRLÝYORLARYaþanan artýþýn sebebi olarak ise aracýlarýn istediði gibi fiyat belirlemesi ve stoklamasý ön plana çýkýyor.


Cumhurbaþkaný Recep Tayyip Erdoðan, bu konuyla ilgili olarak harekete geçileceðini daha önce açýklamýþtý. Hükümet, çalýþmalarýný tamamlayarak eylem planý hazýrladý.

"BÝR PAKET AÇIKLAYACAÐIZ" Bugün ise Hazine ve Maliye Bakaný Berat Albayrak, konuyla ilgili atýlacak adýmlarý açýkladý. Bakan Albayrak, "Kýþ aylarýnda oluþan fiyat artýþlarýnýn önüne geçmek amacýyla; seracýlýðýn, vatandaþýn mutfaðýna etkide bulunmamasý için bir paket açýklayacaðýz.

BELEDÝYELER HAFTAYA BA?LAYACAK Belediyeler sebze-meyve satýþýna, haftaya baþlayacak. Fýrsatçýlýk 82 milyonun cebine kastediyorsa kabul edilebilir deðil. Son bilgiler çok enteresan þeylerin döndüðünü gösteriyor.

BÝRÝLERÝ STOKLUYORAma vatandaþýmýz çözümsüz olmadýðýný görecek. Sivri biber, patlýcan Türkiye bunu mu konuþacak, birileri stokluyor... Fýrsatçýlýkla hareket eden birilerinin milletimizin sofrasýna el uzatmasýna izin vermeyeceðiz." ifadelerini kullandý.
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR