CHP lideri Kýlýçdaroðlu: Türkiye'de ekonomik kriz var
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
CHP lideri Kýlýçdaroðlu: Türkiye'de ekonomik kriz var
CHP lideri Kýlýçdaroðlu, 'Faiz üç kart artýyorsa, þirketler konkordato ödeyemiyorsa, insanlar borçlarý nedeniyle kendini yýkýyorsa o ülkede kriz vardýr. Türkiye'de bir ekonomik kriz var' dedi.
06 Ekim 2018 Cumartesi 11:43
 Bu Haberi Paylaş
CHP Genel Baþkaný Kemal Kýlýçdaroðlu, Yeni Kuþak Köy Enstitüleri Derneðince Tepebaþý Belediyesi Zübeyde Haným Kültür Merkezi'nde düzenlenen Eskiþehir Aydýnlanma Buluþmasý'nda açýlýþ konuþmasý yapýyor. 

''DOÐALGAZ FATURASI GELDÝÐÝNDE KRÝZ HÝSSEDÝLECEK''

Kýlýçdaroðlu Türkiye'nin ekonomik bir krizde olduðunu söyledi. Kýlýçdaroðlu, "Vatandaþ henüz krizi tam hissetmedi, kýþýn geldiðinde doðalgaz faturasýný gördüðünde kriz hissedilecek" dedi.  

CHP lideri, McKinsey'le yapýlan danýþmanlýk anlaþmasýný eleþtirmeye devam etti. Cumhurbaþkaný Erdoðan'ýn anlaþma yapýlmayacak sözlerini deðerlendiren Kýlýçdaroðlu, "Sözleþmeyi iptal etmek zorunda kaldý. O sözleþmeyi imzalayan damat koltuðunda kalacak mý?" ifadelerini kullandý.

Kemal Kýlýçdaroðlu'nun konuþmasýnda satýr baþlarý:

Ýstediðin kadar hakimlerin benim aleyhime tazminat kararý versinler bir adým geri atarsam namerdim. Benim derdim vatandaþ. Geçim sýkýntýsý çekiyorsa o benim derdim, çocuðuna pantolon alamýyorsa o benimdir, aylarca iþsiz gezdikten sonra kendini yakmak zorunda kalýyorsa o benim derdimdir. 

Man Adasý'nda hiçbir belge sahte olmamasýna raðmen tazminat cezasýna mahkum edildim. 15 milyon dolarýn daha cevabýný alamadýk. Bu davalarýn tamamýný kazanacaðým hiç kimsenin endiþesi olmasýn. 

Bugün yine SSK'yý batýrdýn demiþ, ben ne cumhurbaþkanlýðý, ne bakanlýk ne de baþbakanlýk yaptým. Ben devlet kurumunda genel müdürdüm. Yýllardýr beni araþtýrýyorlar müfettiþ ordularýyla. Bir açýðýmý bulamazsýn.
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR