?aðrý kadar iddialý Hz. Muhammed A.S. filmi
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
?aðrý kadar iddialý Hz. Muhammed A.S. filmi
Mecid Mecidi'nin Hz. Muhammed'in çocukluðunu konu alan filmini Türkiye'de özel bir gösterimle 4 kiþi izledi.
03 Ağustos 2015 Pazartesi 11:32
 Bu Haberi Paylaş


Filmi izleyenlerden Ýhsan Kabil 'Çaðrý'dan sonra gönül rahatlýðýyla 'olmuþ', denebilecek bir film olduðunu söylerken Hayrettin Karaman ise Ýslami hassasiyetlere dikkat edildiðini belirterek “Doðru ve güzel film olmuþ” dedi
Ýranlý yönetmen Mecid Mecidi'nin Hz. Muhammed'in çocukluðunu konu alan filmini Türkiye'de özel bir gösterimle 4 kiþi izledi. Filmin Cannes Film Festivali kopyasýný izleyenlerden biri olan Hayrettin Karaman filmin Ýslami hassasiyetlere dikkat edilerek çekildiðini söyledi. Filmin Ýslamiyet'in doðru anlaþýlmasý bakýmýndan doðru olduðunu söyleyen Karaman þöyle devam etti: “Bu çerçevede hassasiyetlere dikkat edildiðini gördüm. Peygamberimizin suretinin doðrudan bir insan tarafýndan gösterilmemesi gerekir. Bu filmde de bu hassasiyete dikkat edilerek, efendimizin yüzünün hiçbir þekilde gösterilmediðini gördüm. Bu film ümmete ve dünyaya ne kazandýrýr diyerek izlenimde bulundum. Müspet düþünceler vereceði kanaatine vardým. Zaten yönetmenin bu filmi yapma gerekçelerinden bir tanesi de, Ýslamofobinin dünyada yaygýnlaþtýrýlmasý ve Peygamberimizle alakalý karikatürler ve benzeri kampanyalarýn yanlýþlýðýný ortaya çýkarmak. Bu açýdan önemli bir film olmuþ” dedi.

HER KESÝM ÝZLEYEBÝLÝR

Yazar Ýhsan Kabil filmi deðerlendirerek, genel itibariyle aðýr bir gidiþata sahip olan filmde animasyon ve aksiyon sahnelerinin yer aldýðýný söyledi. Kabil, 30 milyon dolarlýk bir bütçeyle çekilen filmi, ilgili, ilgisiz her kesimin izleyebilebileceðini söyleyerek, þunlarý aktardý: “Mecid Mecidi, 'Çaðrý' filminden sonra gönül rahatlýðýyla 'olmuþ', diyebileceðimiz bir film ortaya koymuþ. Sosyal panaromayý çok iyi vermiþ. Filmde, batý dünyasý ve izleyicisini çekecek unsurlar da mevcut.”

MONTREAL'DE GÖSTERÝLECEK

Filmi Hayrettin Karaman ve Ýhsan Kabil'in haricinde akademisyen Hakký Uygur ve yönetmen Murat Pay izledi. Henüz gösterime girmeyen filmin dünya prömiyeri, 27 Aðustos'ta baþlayacak 39. Montreal Film Festivali açýlýþýnda gerçekleþtirilecek.

/ Yenisafak
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar

SON YORUMLAR