?avuþoðlu öyle þeyler söyledi ki Fransýz parlamenter salonu terk etti
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
?avuþoðlu öyle þeyler söyledi ki Fransýz parlamenter salonu terk etti
NATO Parlamenter Asamblesi 99. RoseRoth Semineri??ne Dýþiþleri Bakaný Mevlüt ?avuþoðlu??nun sözleri damga vurdu.
12 Nisan 2019 Cuma 14:17
 Bu Haberi Paylaş


 

Türkiye’nin ev sahipliðinde Antalya’da düzenlenen NATO Parlamenter Asamblesi 99. RoseRoth Semineri ve Akdeniz Ortadoðu Özel Grubu Ortak Toplantýsý'nda konuþmacý olarak katýlan Dýþiþeri Bakaný Mevlüt Çavuþoðlu Fransa Cumhurbaþkaný Emmanuel Macron'un Partisi'nden parlamenter Sonia Krimi’nin sözde Ermerni soykýrýmýyla ilgili sözlerine sert tepki gösterdi.

Fransýz parlamenter Sonia Krimi, TBMM Baþkaný Mustafa ?entop'un toplantýda Fransa ve Ýtalya'nýn 1915 olaylarýna iliþkin kararlarýný eleþtiren sözleri karþýsýnda þoke olduðunu söyledi. Krimi, "Birçok ülke için PKK terörist deðildir ama sizin için böyledir. Bunu dikkate almamýz gerekiyor" dedi.

HADDÝNÝZÝ BÝLDÝRMEYE DEVAM EDECEÐÝZ!Fransýz parlementerin Ermeni soykýrýmýyle ilgili bu sözleri üzerine “Sizler böyle tepeden bakmaya devam edin, biz de size bu þekilde haddinizi bildirmeye devam edeceðiz. Eski Türkiye yok, hakkettiðiniz cevabý alacaksýnýz. Siz kendinizi üstün görmeye devam edin bu muameleyi kabul etmeyen, doðrularý söyleyen bir Türkiye var" diyerek sert tepki gösterdi. Çavuþoðlu’nun bu konuþmasýndan sonra Fransýz parlamenterler salonu terk etti.

 

Çavuþoðlu Fransýz parlamenterlerin salondan ayrýlmasý üzerine “Ben de sizi alkýþlýyorum, bravo. Ne kadar nezaketli, saygýlý olduðunuzu görüyoruz. Gerçekleri duymaktan hoþlanmýyorsunuz, biz gerçekleri söylemeye devam edeceðiz, buna alýþacaksýnýz." diye konuþtu.
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR