?evrimova Köyü Peygamber Aþkýyla Coþtu
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
?evrimova Köyü Peygamber Aþkýyla Coþtu
Batman'a baðlý ?evrimova (Barisil) Köyünde düzenlenen kutlu doðum etkinliðine yediden yetmiþe bütün köy halký katýldý.
05 Nisan 2013 Cuma 23:04
 Bu Haberi Paylaş
BATMAN - Peygamber Sevdalýlarý Platformu'na baðlý Batman Köy-Der, Peygamber (sav) aþkýný köylere taþýmaya devam ediyor.

Batman merkeze baðlý Çevrim ova (Barisil) köyünde Cuma namazý sonrasý baþlayan Kutlu Doðum etkinliðine köy halký yoðun ilgi gösterdi.

Etkinliðin sunuculuðunu M. Ali ?imþek yaptý. Program saat 13.30'da Molla Ýzzet Oður'un Kur'an'ý Kerim tilavetiyle baþladý.

Açýlýþ konuþmasýný yapan Köy-Der Genel Baþkaný Murat Güneþ, Bu yýl Batman'da 6.sýný gerçekleþtirdikleri kutlu doðum etkinliklerini daha da artýracaklarýný ifade etti.

Açýlýþ konuþmasýndan sonra okunan mevlidin ardýndan, Mustafa Altuntop, Özcan Atsat, Osman Salman ve Rýdvan Yetiþ birer ilahi seslendirdi.
Programa konuþmacý olarak katýlan Molla Beþir ?imþek, "Allah'ýn peygamberi hayatýmýzýn her yerinde bizim imamýmýzdýr. Biz onun hayatýnda olan þeyleri yapmasak ona tabi olmuþ olmayýz. Allah bize ona uymayý emretmiþtir. Eðer biz ona uymazsak Allahýn hiçbir emrini yerine getirmiþ olmayýz" ifadelerini kullandý.


Molla Beþir konuþmasýnýn devamýnda, peygamberin mirasýnýn aramýzda bulunduðuna vurgu yaparak "Bu asýrda peygamber yok, artýk peygamberde gelmeyecektir. Ancak peygamberin mirasý aramýzda vardýr. Peygamber veda hutbesinde size iki þey býrakýyorum demiþ. Bunlarda biri Sünneti Seniyye diðeri ise Kur'an'dýr. Ýþte bu iki þey Peygamberden bize kalmýþ mirastýr. Eðer biz bu miraslarýmýzý sahiplenmezsek, peygamber gibi bu vazifeyi üstlenmezsek, bizde týpký cahiliye döneminde olduðu gibi birbirimize zulmedeceðiz" þeklinde konuþtu.

Etkinlik Molla Ýzzet Oður'un yaptýðý dua ile sona erdi.

Masum Günaydýn - ÝLKHA
 
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR