'?ocuklarýmýza Ýslam Kardeþliðini Anlatmalýyýz'
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
'?ocuklarýmýza Ýslam Kardeþliðini Anlatmalýyýz'
Toplumda yaþanan sorunlarýn çözümünün Ýslam kardeþliðinin yeniden tesisinden geçtiðini belirten Eðitim Bir Sen Diyarbakýr ?ube Baþkaný Yunus Memiþ, bu konuda eðitim sisteminde yaþanan eksikliklere dikkat çekti.
09 Ağustos 2015 Pazar 13:10
 Bu Haberi Paylaş


Eðitim Bir Sen Diyarbakýr ?ube Baþkaný Yunus Memiþ, yaptýðý açýklamada, eðitim sisteminde yaþanan sorunlarýn, toplumsal sýkýntýlar üzerindeki etkisine dikkat çekti.

Eðitim sisteminden kaynaklanan bazý eksikliklerin toplumda ýrkçýlýk hastalýðýný alevlendirdiðini ifade eden Memiþ, ýrkçýlýðýn panzehirinin Ýslam kardeþliðinin tam bir þekilde tesis edilmesinden geçtiðini söyledi.

Irk temeline dayalý þiddet olaylarýnýn özellikle 20. yüzyýlýn sonuna doðru dünyada gittikçe artan bir olgu olduðunu belirten Memiþ, ýrkçýlýðýn Ýslam'ý anlamamaktan kaynaklandýðýný belirtti.

Eðitim kavramýnýn amacýnýn ve iþlevinin toplumlarýn ortak deðerlerini öðretecek yaklaþýmlar olmalarý gerektiðini belirten Memiþ, yaþadýðý coðrafyanýn ortak özelliðinin inançlarý olduðunun altýný çizdi.

Eðitim sistemi içerisinde Ýslami deðerlerlere gerekli önem verilseydi bugün yaþanan birçok sorunun önüne geçilmiþ olduðunu vurgulayan Memiþ, "Ýslam dinini öncelemiþ olsaydý bizi bir arada tutacak harcýn Ýslam olduðu anlasaydýk, bugün terörden deðil kardeþlikten ve barýþtan söz edecektik.” ifadelerine dikkat çekti.

“Çocuklarýmýza Kur'an Hakikatlerini ve Ýslam Kardeþliðini anlatmalýyýz”

"Yaþanan sorunlara kesin çözüm bulmak için Ýslam inancýný anlatan bir eðitim sisteminin geliþtirilmesi gerektiði” vurgusu yapan Memiþ, eðitimin en alt kademesinde baþlayarak çocuklara  Kur'an hakikatlerini ve Ýslam kardeþliðinin anlatmasý gerektiðinin altýný çizdi.   (M. Sýddýk Bilge - ÝLKHA)


 
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR