Cumhurbaþkaný Erdoðan: Kimse bu teklifle gelmesin
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Cumhurbaþkaný Erdoðan: Kimse bu teklifle gelmesin
AK Parti Grup Toplantýsý'nda konuþan Cumhurbaþkaný Recep Tayyip Erdoðan, yerel seçimlere iliþkin 'Mahalli seçimlerde en isabetli adaylarý belirleyerek en verimli çalýþmalarý gerçekleþtirerek hedeflerimize ulaþmalýyýz. Kimse bu benim yakýnýmdýr, bu benim þuyumdur, bu benim buyumdur diye aday teklifiyle gelmesin' dedi.
02 Ekim 2018 Salı 12:36
 Bu Haberi Paylaş
Ýþte Erdoðan'ýn açýklamalarýndan satýrbaþlarý;

16 Nisan halk oylamasý ile milletimizin onayýný alan yeni yönetim sistemimiz 24 Haziran seçimleri ile resmen uygulamaya girmiþtir.Yürütmenin yasama ile net bir þekilde birbirleriyle ayrýlmasý ile milletvekili olarak sizler daha verimli çalýþma imkaný bulacaksýnýz. Birinci grupta 100 günlük icraat programýmýzda yer alana hususlarla ilgili ihtiyaç duyulan düzenlemeler yer alýyor.

414 kanun maddesinin deðiþmesi veya ihdasý gerekiyor. Ýkinci grupta ise yeni yönetim sistemine geçilmesi ile kanunlarda yapýlmasý gereken düzenlemeler yer alýyor. Yeni yönetim sistemine göre hazýrladýðýmýz ilk bütçeyi de 2 hafta sonra meclise gönderiyoruz.

Stokçulara fýrsat vermeyeceksinizYeni yönetim sistemine göre hazýrladýðýmýz ilk bütçeyi 2 hafta sonra Meclis'e gönderiyoruz. Yeni bütçeyle ekonomimizi faiz-kur-enflasyon þer üçgeninden kurtararak yeniden ülkemizi büyümeye kavuþturmaya kararlýyýz. Bu dalgalanma dönemini yavaþ yavaþ geride býrakýyoruz. Sabýrlý olacaksýnýz, ancak stoklara ve stokçulara da fýrsat vermeyeceksiniz. Eðer stokçular belirlenirse kimse kusura bakmasýn biz de gereðini devletin, yasalarýn bize yüklediði görev sebebiyle adýmýmýzý atar gereðini yaparýz. Faiz-kur-enflasyon saldýrýsýna en iyi cevabý iþlerimize dört elle sarýlarak verebiliriz. Hamd olsun ihracatta büyük bir rekor kýrýldý. Yürütme ve yasama organlarý olarak ortaya koyacaðýmýz kararlýlýkla bunlarýn üstesinden geleceðiz.

Cevap verme gereði duymuyorumSiyaset kurumu vakur bir duruþ sergileyerek sürece olumlu katký saðlamýþtýr. Ana muhalefet partisinin meseleyi ilgisi olmayan yerlere çekme gayretini milletime havale ediyorum, cevap verme gereði duymuyorum. Bir ülkede iktidara yürüme derdi olmayan, muhalefette kalan ve sürekli olarak ülkeye karalar çalan bir anlayýþtan hiçbir þey olmaz. Benim milletim de bunlara iktidar koltuðu için yürü demiyor. Biz 2023'ten baþlayarak 2053 hedeflerine ulaþmak için kan kusup kýzýlcýk þerbeti içtik. Aslolan Türk milletinin menfaatleridir.

Rusya ve Türkiye her türlü önlemi alýyorBüyük devlet olmak demek içeride ve dýþarýda pek çok meseleyi ayný anda baþarýyla yönetmek demektir. Türkiye içeride disiplin, deðiþim üzerine kurulu ekonomik programýný uygularken, dýþarýda da adýmlar atmaya devam ediyor. Cenevre süreci derde derman olmadý, o yüzden Astana sürecini baþlattýk. Bu çalýþmayla bir süreç oluþtu. Soçi-Ankara-Tahran süreci devam etti. Ardýndan bir Soçi zirvesi de yaptýk. Ýdlib'de kötü giden süreçte Soçi'de hamdolsun orada bir muhtýrayla ateþkes süreci devam ediyor. Ýdlib çevresinde 12 gözlem noktasý bize ait. 10 noktasý da Rusya Federasyonu'nda, 6 gözlem noktasý da Ýran'a ait. Bu muhtýra ile buralarý güçlendiriyoruz. Buralarda sýkýntý yaþanmasýn. Rejimin Ýdlib'i tehdidi konusunda Rusya, içeride de Türkiye olarak biz her türlü tedbiri alýyoruz.

ABD'ye cevap: Biz de smaller grup yaparýzBölgede masada olduðunuz sürece sözünüz var. Artýk bütün savaþlarda alanda varsanýz, masada varsanýz sözünüz geçer. Onun için baþtan itibaren dünya 5'ten büyüktür dedik. Bunu sonuna kadar devam ettireceðiz. Alana sürdüðümüz bir tezimizdir. Bunu da kabul ettireceðiz. ABD "small grup" adý altýnda bir yapýlanma yapýyor biz de "smaller grup" yapacaðýz. Bu toplantýyla hedefimiz yine bu bölgede masaya oturup ne yapacaðýmýzýn kararýný verelim istiyoruz. Güvenli bölge oluþturma kararýmýz sayesinde hem büyük bir katlimaný hem de göç dalgasýnýn önüne geçtik. Kimle görüþtüysem, 14 liderle dar kapsamlý görüþmeler yaptým; hepsi teþekkür, teþekkür, teþekkür. 3,5 milyonu biz burada bakýyoruz. Bu 3,5 milyon dünyaya daðýlsaydý halleri ne olacaktý hepsi biliyor. Ýdlib'deki imtihandan da yüzümüzün akýyla çýkacaðýmýzdan þüphe duymuyorum.
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR