Cumhurbaþkaný Erdoðan: Kimse kazandýk havasýna girmesin
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Cumhurbaþkaný Erdoðan: Kimse kazandýk havasýna girmesin
Moskova ziyareti öncesinde konuþan Cumhurbaþkaný Erdoðan "10 milyon seçmenin olduðu Ýstanbul'da 13 bin oyla "Seçimi kazandým" havasýna girilmesinin anlamý yok" diye konuþtu. 'Ýstanbul'daki seçimlerde usulsüzlükler yapýldý' iddialarýna iliþkin de açýklama yapan Erdoðan "Usulsüzlükler bazý deðil neredeyse bütünü usulsüz" ifadelerini kullandý.
08 Nisan 2019 Pazartesi 10:51
 Bu Haberi Paylaş
Cumhurbaþkaný Recep Tayyip Erdoðan, Moskova ziyareti öncesinde açýklamalarda bulundu. 'Ýstanbul'daki seçimlerde usulsüzlükler yapýldý' iddialarýna iliþkin de açýklama yapan Erdoðan "Usulsüzlükler bazý deðil bütünü usulsüz. Böyle bir durum olduðu için böyle bir yola baþvuruluyor. Bundan sonraki süreç yargý süreci. Bunun patronajý YSK'dýr. Biz bu bilgilerle TV tespitleri var. Organize bazý suçlarýn iþlendiðini görüyoruz" diye konuþtu.

Erdoðan'ýn açýklamalarý kýsaca þöyle:

Rusya ile iþbirliðimiz artarak devam ediyor. Bu toplantý Sayýn Putin ile yýlbaþýndan itibaren üçüncü defa yüzyüze görüþeceðimiz bir buluþma olacak. Ýkili iliþkilerimizi deðerlendireceðiz. Suriye ve bölgesel geliþmeleri ele alacaðýz. Ýliþkilerimiz, ticaret turiz enerji ve kültür alanýnda geliþmeye devam ediyor. Ticaret hacmimizi nasýl artýracaðýmýzý ele alacaðýz. Ülkemizde ve Rusya'da yatýrým planlarý alan iþ adamlarýyla bir araya geleceðiz. Vize serbestisi konusu da gündemimizde yer alan bir baþlýk. Hususi pasaptort ile TIR sürücüleri için vizesiz seyahatin acilen uygulanmasý sonra bütün vatandaþlarýmýz için hayata geçmesini istiyoruz.

(Rusya ile operasyon) Bütün hazýrlýklarýmýz yapýlmýþ durumda. Sýnýr boyundaki olmasý gereken her þey iþle hazýr konumdayýz. Sýr cüme aynen masada bir gece ansýzýn gelinmesi gereken yere gelebiliriz. Baþbaþa görüþmemizde ele alacaðýmýz konulardandýr.

"YAPTIÐI HER Ý? HUKUKA AYKIRI"

Netanyahu'nun yaptýðý her iþ uluslararasý hukuka aykýrý. Bunlar yasal olarak yaptýklarý bir þey yok. 48'den bu yana yaptýklarý her iþ yasadýþý. BM kararlarýna da aykýrý. ABD'yi arkadalarýna almak suriyetiyle bu adýmlarý attýlar. Golan ile ilgili atýlan adýmda Batý ?eria ile atýlan adýmda bunlarý görüyoruz. Sadece ayný takým elbiseyle çýkýp ABD'de basýn toplantýsý ile oldu bittiye getirmek istiyorlar. Seçim yatýrýmý noktasýnda böyle bir adým atýlýyor. Ortadoðu'ya yeniden karanlýk gelecek hazýrlanmasý kabul edilebilir deðil. Filistinlilerin yanýnda yer alamaya devam edeceðiz.

"BAZILARI DEÐÝL NEREDEYSE TAMAMI USULSÜZ"

Usulsüzlükler bazý deðil bütünü usulsüz. Böyle bir durum olduðu için böyle bir yola baþvuruluyor. Bundan sonraki süreç yargý süreci. Bunun patronajý YSK'dýr. Biz bu bilgilerle TV tespitleri var. Organize bazý suçlarýn iþlendiðini görüyoruz. Bütün tespitlerle nerede nasýl yolsuzluklar yapýlmýþ boþ arazilerde tarlalarda apartmanlar adres olarak gösterilmek suretiyle... Bütün bunlarla beraber adýmý atacaðýz. Geçmiþte ve dünyada bunlarýn örnekleri var. 10 milyonu aþkýn seçmenin olduðu Ýstanbul'da 13-14 bin farkla seçimi kazandým havasýna kimsenin girmesine gerek yok. Gönüllerin huzur bulabilmesi için yasal olarak müraacat edilmesi gerken yer ilçe, il seçim kurullarý ve YSK'dýr. Ýtiraz süreci biter ve sonuç baþýmýzýn üzeri deriz.

"SAVCILAR GEREÐÝNÝ YAPAR"

Örgütlü müdahalenin içinde savcýlýklara duyurular var o ayrý konu, onu zaten savcýlýklar bunun da gereðini o delillere dayalý olarak yapacaktýr. Ýþin o boyutu ayrý. Bu iþin hýrsýzlýk boyutu var. Bir de sandýkta hýrsýzlýklar var. ?imdi biz YSK'ya gidiþ, sandýktaki örgütlü müdahaleye yöneliktir. O ayrý bir iþ ama o diðeri ise ayrý bir konu. Her iki kanaldan bu yürütülecektir. Temennim odur ki en ideal þekilde noktayý koyarýz.

"TE?EKKÜRLER ÝSTANBUL'DAN DAHA DOÐAL NE VAR?"

Yasalara ters bir pankart asýlmadýktan sonra kimsenin söyleyecek bir þeyi yok. Neden teþekkürler Ýstanbul pankartlarý asýldý diyorlar. Koca koca önünde kariyerleri olan tipler. Bir seçim geçilmiþ. Bu seçimde her türlü iradesini ortaya koyan Ýstanbul halkýna teþekkür etmemizden daha doðal ne olabilir. Ayný þeyi adayýyla beraber Bay Kemal Ýstanbul'un her yerine asabilir. Ýstanbul kazandý diyebilir. Bütün mesele YSK'nýn noktayý koyduðu son andýr. Biz bu konularda rahatýz. Bizim Ýstanbul halkýna teþekkür etmemizden daha doðal bir þey yok."
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR