Diyarbakýr'da 200 öðrenci hastaneye kaldýrýldý
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Diyarbakýr'da 200 öðrenci hastaneye kaldýrýldý
Diyarbakýr'da rahatsýzlanan 200 öðrenci gýda zehirlenmesi þüphesiyle hastaneye kaldýrýldý.
27 Eylül 2017 Çarşamba 08:46
 Bu Haberi Paylaş


Diyarbakýr'ýn Kocaköy ilçesinde 5 ayrý okulda yedikleri öðle yemeðinin ardýndan rahatsýzlanan 200 öðrenci, kaldýrýldýklarý hastanelerde gýda zehirlenmesi þüphesiyle tedavi altýna alýndý.

Edinilen bilgiye göre, Kocaköy ilçesinde taþýmalý eðitim veren okullarda öðle saatlerinde yemek yiyen öðrenciler okul çýkýþýnda rahatsýzlandý. Mide bulantýsý, baþ dönmesi ve karýn aðrýsý þikayetleri olan öðrencilerden bir kýsmý öðretmenler tarafýndan hastaneye kaldýrýlýrken, bazý öðrenciler ise eve gittikten sonra oluþan þikayet üzerine aileleri tarafýndan hastaneye kaldýrýldý.


2_45

KARIN AÐRISI BA?LADI

Kocaköy ilçesinde taþýmalý eðitim veren Atatürk Ýlkokulu, Atatürk Ortaokulu, Ýmam Hatip Ortaokulu, Kocaköy Lisesi ve 15 Temmuz Ýlkokulu'ndaki öðrenciler öðle yemeðinde çýkan pilav ve tavuk yemeðinin ardýndan baþ dönmesi, mide bulantýsý ve karýn aðrýsý yaþamaya baþladý. 1_41

MÝDELERÝ YIKANDI

Öðrencilerin bir kýsmý öðretmenler tarafýndan hastaneye kaldýrýlýrken, bazý öðrenciler ise evlerine gittikten sonra yaþanan þikayet üzerine hastaneye kaldýrýldý.
Yaklaþýk 200 öðrenci kaldýrýldýklarý Kocaköy Devlet Hastanesi'nde yapýlan ilk müdahalenin ardýndan bazý öðrenciler Diyarbakýr'daki hastanelere sevk edildi.
Zehirlenme þüphesiyle hastaneye kaldýrýlan öðrencilere müdahale edilirken, durumu ciddi olanlarýn ise mideleri yýkandý.
Zehirlenme vakasýnýn meydana geldiði okullara ayný þirketin yemek verdiði belirtildi.


3_36
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar

SON YORUMLAR