Dondurulmuþ limonun þaþýrtýcý faydalarý
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Dondurulmuþ limonun þaþýrtýcý faydalarý
Büyük olasýlýkla, limon denince sadece limon suyu ve C vitamini aklýnýza gelir. Sadece bu kadar olduðunu düþünürsünüz. Artýk limonun gizemlerini öðrenince onu kupada içeceðiniz hazýr çorbalarýnýza bile katabileceksiniz.
17 Ağustos 2015 Pazartesi 18:06
 Bu Haberi Paylaş


Limonu yýkayýp buz dolabýnýzýn buzluk bölümüne koyuyorsunuz. Donduktan sonra kabuðuyla birlikte limonun tamamýný rendeleyebilirsiniz. Rendelenmiþini yemeklerinizin üzerine serpebilir, sebze salatasýna, dondurmaya, çorbaya, makarnaya, makarna sosuna, balýk porsiyonlarýna katabilirsiniz. Yemeklerin tamamý, daha önce hiç tatmadýðýnýz mükemmel bir lezzet kazanacaktýr.

Limonun tamamýný kullanmanýn, bir kýsmýný ziyan etmeyip yemeklerinize yeni bir lezzet katmasý dýþýnda asýl avantajý nedir? Rendelenmiþ limonunuz, limonun sadece suyunda bulunandan 5 veya 10 kat daha fazla vitamin içerir. Bu nedenle tüm limonu dondurmak ve onu rendeleyip yemeklerinizin üzerine serpmek tüm besleyici özelliklerini kullanmanýza ve saðlýklý beslenmenize yardýmcý olacaktýr.

Ayrýca rendelenmiþ limonun dinçleþtirici ve vücuttaki toksinleri giderici bir etkisi vardýr. Ýþte bunun için limonunuzu buzluða koyun, donsun ve her gün yemeklerinizin üzerine rendeleyin. Böylece, yiyecek ve içeceklerinizi hem daha leziz hem de saðlýklý hale getirebilirsiniz. Limon (Citrus) kanser hücrelerini öldüren mucizevi bir üründür. Tadý hoþtur ve kemoterapinin korkunç etkilerini göstermez. Limon meyvesini farklý þekillerde tüketebilirsiniz. Pulpa'sý yenebilir. Sýkýlarak suyu çýkarýlabilir. Limonlu içecekler yapýlabilir, dondurma vs.. Limonun birçok vasfý sayýlabilir ama en ilginci urlar, kistler, tümörler üzerindeki etkisidir. Bu bitkinin her tür kansere iyileþtirici etkisi kanýtlanmýþtýr. Bazýlarý onun her tür kanserin tedavisinde faydalý olduðunu söyler. Ayrýca geniþ spektrumlu anti-bakteriyel olarak iltihaplara, enfeksiyonlara ve mantara karþý kullanýlýr. Dahili parazit ve baðýrsak kurtlarýna karþý etkindir. Çok yüksek tansiyona karþý kan basýncýný düzene sokar. Anti-depresandýr. Strese ve asabi bozukluklara karþý iyi gelir. Dünyanýn en büyük ilaç üreticisi firmalarýndan birinin beyanýna göre 1970'den beri 20'nin üzerinde yapýlan laboratuvar testlerinde limon ekstrelerinin uygulanmasýyla; içlerinde kolon, kalýn baðýrsak, meme, prostat, akciðer ve pankreas da olmak üzere 12 kanser tipinde baþarýlý sonuçlar alýnmýþtýr.

Limon aðacýndan elde edilen bileþiklerin, bütün dünyada kemoterapide kullanýlan Adiamycin ürününden 10 000 kat daha iyi olduðu saptanmýþ, kanser hücrelerinin geliþmesini yavaþlattýðý gözlemlenmiþtir. Daha da þaþýrtýcý gözlem þudur ki: Limon özü kötü huylu kanser hücrelerini tahrip ederken saðlýklý hücrelere hiç zarar vermemektedir.
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR