Ek yerleþtirme için son gün
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Ek yerleþtirme için son gün
?niversitelerin boþ kontenjanlarýna yerleþmek için baþvurular bugün sona eriyor.
23 Ağustos 2015 Pazar 15:18
 Bu Haberi Paylaş


Adaylarýn, 2015-2016 öðretim yýlý için merkezi yerleþtirmede boþ kalan veya yerleþtirilen adaylarýn kayýt yaptýrmamasý nedeniyle boþalan yükseköðretim programlarýnýn kontenjanlarýna, ÖSYM tarafýndan yapýlacak ek yerleþtirmeler için tercihlerini bugün saat 23.59'a kadar yapmasý gerekiyor.

Baþvuru merkezlerinden veya ÖSYM Sýnav Koordinatörlüklerinden tercih iþlemi yapýlmayacak. Sadece elektronik ortamda yapýlan tercihler iþleme alýnacak. Posta ile ÖSYM'ye gönderilen veya elden verilmek istenen tercih formlarý iþleme alýnmayacak.

2015-ÖSYS ek yerleþtirmeye baþvurup tercih yapabilmek için 2015-ÖSYS'ye baþvuru yapýlmýþ olmasý ve hiçbir yükseköðretim programýna yerleþtirilmemiþ olmak gerekiyor. ÖSYS merkezi yerleþtirmede bir yükseköðretim programýna yerleþtirilmiþ adaylar, ek yerleþtirmede tercih yapma hakkýna sahip deðil.

Adaylar, tercih yapma haklarý bulunan tablolardan toplam 30'u geçmemek üzere istedikleri sayýda tercih yapabilecek.

YÖK'ten yapýlan açýklamada, daha önce 21 Aðustos olarak duyurulan üniversitelere ek yerleþtirme tercih süresinin 23 Aðustos'a uzatýldýðý bildirilmiþti.
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR