Endonezya'da ölü sayýsý 1500??ü geçti
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Endonezya'da ölü sayýsý 1500??ü geçti
Endonezya'nýn Sulawesi Adasý'nda cuma günü meydana gelen deprem ve ardýndan oluþan tsunami sebebiyle yaþamýný yitirenlerin sayýsý 1558'e yükseldi.
05 Ekim 2018 Cuma 10:30
 Bu Haberi Paylaş


Endonezya Ulusal Afet Yönetim Ajansý'ndan (BNPB) yapýlan açýklamada, Sulawesi Adasý'nda cuma günü meydana gelen deprem ve ardýndan oluþan tsunamide ölenlerin sayýsýnýn bin 558'e yükseldiði bildirildi.

Deprem ve tsunami felaketinde 2 bin 549 kiþinin yaralandýðý, 100'ün üzerinde kiþinin kayýp olduðu açýklanmýþtý.

Bölgede 61 bin 867 kiþinin geçici barýnaklara yerleþtirildiði, 2 binden fazla okul binasýnýn hasar gördüðü ve eðitime devam edilebilmesi için geçici sýnýflar kurulacaðý bildirilmiþti.

152 MÝLYONDAN FAZLA KÝ?Ý DEPREM VE TSUNAMÝ RÝSKÝ ALTINDABNPB Sözcüsü Sutopo Purwo Nugroho ise düzenlediði basýn toplantýsýnda, yaklaþýk 17 bin 500 adadan oluþan Endonezya'da 3,8 milyon kiþinin tsunami, yaklaþýk 148 milyon 400 bin kiþinin ise deprem riski olan bölgelerde yaþadýðýný söyledi.

Ülkenin kuzeyindeki Sulawesi Adasý'nda, Palu Körfezi'nin 27 kilometre kuzeyinde cuma günü ABD Jeolojik Araþtýrmalar Kurumu (USGS) verilerine göre 7,5 büyüklüðünde deprem meydana gelmiþti.
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR