Erciyes ?niversitesinde Kutlu Doðum Etkinliði
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Erciyes ?niversitesinde Kutlu Doðum Etkinliði
Kayseri Erciyes ?niversitesi Rehber Gençlik Kulübü 'Hz Muhammed'den (sav) Ýslam'ýn Genç Davetçilerine' konulu Kutlu Doðum etkinliði düzenledi.
23 Nisan 2015 Perşembe 19:39
 Bu Haberi Paylaş


Rehber Gençlik Kulübü, Erciyes Üniversitesi Ýlahiyat Fakültesi Konferans salonunda “Hz Muhammed'den (sav) Ýslam'ýn Genç Davetçilerine” konulu Kutlu Doðum etkinliði düzenledi. Etkinliðe konuþmacý olarak Doðruhaber Gazetesi Genel Yayýn Yönetmeni Mehmet Göktaþ katýldý.

Program, Erciyes Üniversitesi Ýmam Hatibi Ramazan ?engün Hoca'nýn Kur'an-ý Kerim tilaveti ile baþladý. Ardýndan Erciyes Üniversitesi Rehber Gençlik Kulübü adýna ?ehmus Yaman'ýn selamlama konuþmasýyla devam etti.

“Hz. Muhammed (sav) kendimize eþsiz bir rehber edinmek, idrak etmek, anlamak ve anlatmak için bir araya geldik.” diyen Yaman, “Hz Peygamberin gençlere nasýl bir örnek olduðunu, gençlerin nasýl bir davetçi olacaðýný ümmet ve Ýslam için ne gibi vazifeler teþkil ettiðini anlamak için bu programý düzenlediklerini belirtti.

Yaman, “Ýslam için davetçilerinin dünyanýn dört bir tarafýna ulaþtýðýný görmekteyiz. Arabistan'dan Hindistan'a, Çin'e, Endülüs'e kadar varýp bu davayý ulaþtýrmýþlar. Bu nedenle onun hayatýný tarihi bir vesika deðil dava ve teblið bilinci ile okumalýyýz.” dedi.  

Gaziantep Ýnzar Ýlahi Grubundan Adem Kýlýç, Ömer Kýlýç ve Özlem Ajans sanatçýlarýndan Muhammed Nur'un seslendirdiði ilahi ve ezgilerle öðrencilere coþkulu anlar yaþadý.

Düzenlenen etkinliðe konuþmacý olarak katýlan Ýlahiyatçý-Yazar Mehmet Göktaþ ise þunlarý ifade etti: “Davetçilerin en güzeli gençler olmuþtur. Hz Ýbrahim'den Hz Ali'ye, Usame b. Zeyd'den  Eshab-ý Kehf'e kadar davetçilerin çoðunu gençler teþkil etmiþtir. Gençlik insanýn aleyhine iþleyen bir zaman dilimi deðil, bilakis lehine olan bir çaðdýr. Dolayýsýyla gençliðimizin kýymetini bilip bu dönemlerimizde oldukça verimli çalýþmalýyýz.”

Göktaþ, konuþmasýnýn devamýnda, “Allah birilerini yoldan çevirip Peygamber yapmamýþtýr. Bize öyle bir Peygamber anlatýlýyor ki hasýrdan mýsýrý gören, göklerde uçan, kýlýcýnýn boyu uzayýp yüzlerce kiþi öldüren, insanüstü güce sahipmiþ gibi. Oysa Peygambere bizim gibi bir insan ve müthiþ bir davetçiydi. Mayasýnda büyük bir mücadele ve davetçilik vardý. Bizim diðer ümmetlerden farkýmýz, Peygambersiz bir dönemin davetçileriyiz. Özellikle genç davetçilerimiz, âlimlerimiz, hocalarýmýzla Ýslam'ýn gökdelenler arasýnda sadece birkaç yaþlýyla camilerde sýkýþtýrmamalýyýz; kampüslerde, statlarda, meydanlarda, üniversitelerde her yere ulaþtýrmalýyýz. Bu ve bu tür etkinlikleri her yerde ve her fýrsatta yapmalýyýz.” dedi.

Program Özlem Ajans sanatçýlarýn seslendirdiði ilahilerle sona erdi.

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar

SON YORUMLAR