Evlatlarý katledilen ailelerin matemi dinmiyor
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Evlatlarý katledilen ailelerin matemi dinmiyor
Diyarbakýr'da üç yýl önce Kurban Bayramý'nda et daðýtýrken terör örgütü PKK yandaþlarýnca vahþice katledilen Yasin Börü, Hasan Gökguz, Hüseyin Dakak ve Riyad Güneþ'in yakýnlarýnýn acýsý dinmedi. Yitirilen gençlere duyulan özlem her geçen gün artarken aileleri saldýrýnýn yýl dönümünde bu acýyý derinden yaþýyor.
07 Ekim 2017 Cumartesi 20:23
 Bu Haberi Paylaş
HDP Merkez Yürütme Kurulu'nun çaðrýsý üzerine 6-7 Ekim 2014'te Ayn el Arap bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösterilerde katledilen Yasin Börü, Hasan Gökguz, Hüseyin Dakak ve Riyad Güneþ'in ailelerinin matemi dinmiyor.

Diyarbakýr'ýn merkez Baðlar ilçesinde 3 yýl önce Kurban Bayramý'nda ihtiyaç sahiplerine et daðýtýrken terör örgütü PKK yandaþlarýnca vahþice katledilen gençlerin ailelerinin acýsý, aradan geçen zamana raðmen ilk günkü gibi taze.

Bitlis'te farklý suçlardan aranan 2 kiþi tutuklandý

Evlatlarý katledilen aileler saldýrýnýn her yýl dönümünde bu büyük acýyý derinden yaþýyor. Acýlarý her geçen gün katlanan, oðullarýna duyduklarý hasretle sýk sýk mezarlarýný ziyaret eden ailelerin teröre tepkisi büyüyor.

Bitlis'te farklý suçlardan aranan 2 kiþi tutuklandý

"Sað Oldukça Oðlumu Unutmayacaðýz"

Yasin Börü'nün babasý Fikri Börü, AA muhabirine yaptýðý açýklamada, 3 yýl önce yaþanan vahþeti lanetledi. Oðlunun vahþice katledilmesinin kendilerine aðýr geldiðini dile getiren Börü, Allah katýnda ise gönüllerinin rahat olduðunu söyledi.

Börü, "Çocuðum kurban eti daðýtýrken kimsenin malýna ve canýna zarar vermeden þehit edildi. Aradan geçen üç yýla raðmen hiç unutmadýk. Her zaman aklýmýzda yer alýyorlar." diye konuþtu.

"Yasin Börü gibi çocuklarýn fakir insanlara kurban eti daðýtmasý bizleri sevindiriyor. Çoðu genç bakýyorsunuz eðlence yerlerinde ama benim oðlum gönüllü olarak fakirlere kurban eti daðýtýyordu." diyen Börü, böyle gençlerin yetiþmesini istediklerini belirtti.

Börü, oðlunun hiçbir zaman kalp kýrmadýðýný vurgulayarak "Biz sað oldukça oðlumu unutmayacaðýz. Yasin yaþamýþ olsaydý üniversiteye gidecekti. Yokluðu her zaman belli, hiç aklýmýzdan çýkmýyor." ifadelerini kullandý.

Bitlis'te farklý suçlardan aranan 2 kiþi tutuklandý

"Bu Vahþeti Unutamayýz"

Hüseyin Dakak'ýn babasý Öztekin Dakak, oðluna özlem ve hasretle yaþadýðýný anlattý. Her 6-7 Ekim'de artýk akýllarýna Yasin Börü ve arkadaþlarýnýn geldiðini aktaran Dakak, onlarý özlem ve hasretle yadettiklerini vurguladý.

Dakak, katledilen gençlerin fakir ve maðdur insanlara yardým ettiðine iþaret ederek "Çok faydalý iþler içerisinde yer aldýlar. Aradan deðil 3 yýl, 3 bin sene de geçse bu vahþeti ve gençleri hayatta unutamayýz." deðerlendirmesini yaptý.

Bitlis'te farklý suçlardan aranan 2 kiþi tutuklandý

"Ciðerimizi Verdik"

Hasan Gökguz'un babasý Mehmet Gökguz da aradan geçen zamana raðmen katliam dün yaþanmýþ gibi acý duyduklarýný aktardý. O günü hiç unutmayacaðýna dikkati çeken Gökguz, þöyle konuþtu:

"6-7 Ekim saldýrýlarý ve 15 Temmuz darbe giriþimi ayný amacý taþýyordu. O günkü olaylar gece ve gündüz hiç aklýmýzdan çýkmýyor. O gün vahþet günüydü. Oðlumun öldürüldüðü haberi gelince kimse beni tutamýyordu. Oðlum kötü insanlarýn safýnda ölmediði için Rabb'ime hamdettim. Bir þey ne kadar deðerli de olsa onu verirsiniz ama ciðerinizi veremezsiniz. Biz ciðerimizi Allah'a verdik."

Bitlis'te farklý suçlardan aranan 2 kiþi tutuklandý

Eþiyle sürekli oðlunu konuþtuklarýný dile getiren Gökguz, þunlarý söyledi:

"Biz zamanýn canileri tarafýndan balkonlardan atýldýk ve bedenlerimizi paramparça ettiler. Hazreti Hüseyin'i nasýl ki Kerbela'da su içerken þehit ettilerse benim oðlum ve arkadaþlarýný da kurban daðýtýrken þehit ettiler. Torunlarým durmadan babalarýný soruyorlar. Oðlum gittikten sonra kimsemiz kalmadý. Torunlarýma baktýðým zaman Hasan'ý görüyorum. En büyük tesellimiz oðlumdan kalan torunlarým. Torunlarýmýn babalarýnýn yolunda gitmesini istiyorum."

Gökguz, Allah'tan bir daha Müslümanlara böyle günler göstermemesini dilediðini kaydetti.

Bitlis'te farklý suçlardan aranan 2 kiþi tutuklandý
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR