'Füzelerimizin hedef alanýný geniþleteceðiz'
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
'Füzelerimizin hedef alanýný geniþleteceðiz'
Hamas'ýn askeri kanadý Ýzzeddin el-Kassam Tugaylarý ile Ýslami Cihad Hareketi, iþgalci israilin Gazze'de yerleþim yerlerini bombalamaya devam etmesi halinde 'Gazze'den israil'e atýlan füzelerin hedef alanýný geniþletmekle' tehdit etti.
13 Kasım 2018 Salı 15:29
 Bu Haberi Paylaş


Hamas'ýn askeri kanadý Ýzzeddin el-Kassam Tugaylarý ile Ýslami Cihad Hareketi, Ýsrai'in Gazze'de yerleþim yerlerini bombalamaya devam etmesi halinde savaþýn “hedef alanýný geniþletmekle” tehdit etti.

Kassam Tugaylarý Sözcüsü komutan Ebu Ubeyde, Twitter hesabýndan yaptýðý yazýlý açýklamada, Gazze'deki yerleþim yerlerinin bombalanmasýna karþýlýk israil'in güney kesimindeki Mecdel beldesinin de füzelerin hedefi alanýna girdiðini belirtti.

Ebu Ubeyde, iþgalcilerin Gazze'de yerleþim yerlerine saldýrýlarýna devam etmesi halinde gelecek hedeflerin Aþdod ve Biru's Sebi (Beer ?eva) kentleri olacaðýný ifade etti.

Ýslami Cihad Hareketinden yapýlan yazýlý açýklamada da sivil yerleþim yerlerinin bombalanmasýnýn, direniþi durduramayacaðý belirtilerek, bunun "hedef alanýný geniþletmek gibi seçenekleri doðuracaðý" ifade edildi.

Ýslami Cihad Hareketi'nin silahlý kanadý Kudüs Seriyyeleri ile Hamas ve Ýslami Cihad Hareketi gibi gruplarýn silahlý kanatlarýnýn yer aldýðý Filistinli Direniþ Gruplarý Ortak Odasý'nýn son saatlerde yapýlan saldýrýlardan daha kuvvetli saldýrma gücü olduðu kaydedildi.

Açýklamada, iþgal rejiminin yerleþim yerlerini bombalamasýnýn, ABD silahlarýný terör için kullanmak ve saldýrýlarý týrmandýrmak olduðu aktarýldý.

Siyonist israil yerleþim yerlerini hedef aldý

Ýþgal rejimi israil güçleri, sabah saatlerinde düzenlediði hava saldýrýlarýnda Gazze'de 7 katlý bir binayý hedef alarak kullanýlamaz hale getirmiþti.

Gazze'nin batýsýndaki Rimal Mahallesinde bulunan binaya israil güçleri 11 roket atmýþ, saldýrý çevredeki ev ve dükkanlar ile yakýndaki bir camide hasara neden olmuþtu.

Bu son saldýrýyla israilin dün akþamdan bu yana Gazze'de hedef aldýðý bina sayýsý 7'ye yükselmiþ oldu.

israilin Gazze'ye saldýrýsý

israil ordusu dün Gazze'den açýlan ateþ sonucu sýnýrýn diðer tarafýnda bir otobüsün isabet aldýðýný duyurmuþtu. Kýsa süre sonra iþgal rejimi uçaklarý, Gazze'ye hava saldýrýsý baþlatmýþ, Gazze'den de çok sayýda roket sýnýra yakýn Yahudi yerleþim birimlerinin olduðu bölgelere fýrlatýlmýþtý.

Ordu, dün akþamdan bu yana Gazze'den israil tarafýna 300 roket atýldýðýný, bunlardan yaklaþýk 100'ünü hava savunma sistemlerinin etkisiz hale getirdiðini açýklamýþtý.
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR