Gazze'de Ýsrail terörü: 7 ?ehit
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Gazze'de Ýsrail terörü: 7 ?ehit
Ýsrail ordusunun abluka altýndaki Gazze ?eridi'nde düzenlediði saldýrýda 7 Filistinli þehit oldu, 7 Filistinli yaralandý. Ýsrail Ordusu, yaþanan çatýþmada bir askerinin öldürüldüðünü açýkladý.
12 Kasım 2018 Pazartesi 09:59
 Bu Haberi Paylaş
Filistin Saðlýk Bakanlýðý sözcüsü Eþref el-Kudra yaptýðý yazýlý açýklamada, Han Yunus'un doðu sýnýrýna düzenlenen saldýrýda 7 Filistinli'nin þehit düþtüðünü, 7'sinin yaralandýðýný belirtti.

Netanyahu Fransa ziyaretini yarýda kesti

Kudra, þehit olan Filistinlilerin isimlerini, Nureddin Selame Bereke (37), Muhammed Macid Musa el-Karra (23), Alaeddin Muhammed Kuveydir (22), Mustafa Hasan Ebu Ude (21), Muhammed Atallah Musabbih (25), Ala Nasrullah Abdullah Fuseyfis (19) ve Ömer Naci Müslim Ebu Hatýr (21) olarak açýkladý.

Kudra, ayrýca, saðlýk bakanlýðýnýn tüm ekiplerinin teyakkuz haline getirildiðini kaydetti.

Ýsrail askerleri Kassam komutanlarýndan Nur Bereke'ye suikast düzenledi

Öte yandan, Hamas'ýn askeri kanadý Ýzzeddin el-Kassam Tugaylarý yaptýðý yazýlý açýklamada, bir grup Ýsrail askerinin sivil bir araçla Gazze'nin güneyindeki Han Yunus'un 3 kilometre kadar iç kýsýmlarýna girdiðini ve Tugay komutanlarýndan Nur Bereke'ye suikast düzenlediðini duyurdu.

Açýklamada, söz konusu Ýsrail askerlerinin bölgeye sýzdýðýnýn anlaþýlmasýnýn ardýndan Kassam unsurlarýnýn harekete geçtiði ve askerlerin bölgeden çekilmesinin saðlandýðý aktarýldý.

Açýklamada ayrýca, Ýsrail savaþ uçaklarýnýn, askerlerin çekilmesini kolaylaþtýrmak için Gazze'nin güneyine düzenlediði saldýrýda bazý Filistinlilerin þehit olduðuna iþaret edildi.

Ýsrail askeri öldürüldü

Gazze ?eridi'nin güneyine Ýsrail ordusunun düzenlediði saldýrý sýrasýnda çýkan çatýþmada 1 Ýsrail askeri öldürüldü.

Ýsrail Ordusu'ndan yapýlan yazýlý açýklamada, "Ýsrail Ordusu özel kuvvetlerininin Gazze ?eridi'nde bir güvenlik operasyonu gerçekleþtirdiði sýrada yaþanan çatýþmada bir Ýsrail askeri öldü, 1 asker ise hafif þekilde yaralandý." ifadelerine yer verildi.

Ýsrail ordu sözcüsü Avichay Adraee ise düzenlediði basýn toplantýsýnda, Gazze'den Ýsrail'e 10 roket atýldýðýnýn tespit edildiðini, roketlerden 2'sinin Demir Kubbe isimli hava savunma sistemleri tarafýndan etkisiz hale getirildiðini aktardý.

Gazze tarafýndan ise atýlan roketlerin sorumluluðunu henüz üstlenen olmadý.

Söz konusu açýklama, Ýsrail ordusunun abluka altýndaki Gazze ?eridi'nin güneyine yaptýðý düzenlediði ve 7 Filistinlinin þehit olduðu saldýrýnýn ardýndan gerçekleþti.
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR