HDP'liler Cizre'de halkýn yerine oy kullandý
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
HDP'liler Cizre'de halkýn yerine oy kullandý
?ýrnak'ýn Cizre ilçesinde HDP'li sandýk görevlilerinin seçmenlerin oylarýný usulsüz bir þekilde kullandýklarý bildirildi.
01 Kasım 2015 Pazar 15:37
 Bu Haberi Paylaş


HDP’li sandýk görevlileri ve müþahitlerinin Cizre’nin Cudi, Yafes, Nur ve ?ah mahallelerinde seçmenlerin yerine oy kullandýðý ortaya çýktý.

Edinilen bilgilere göre, Cizre Yafes Mahallesi’nde 1154 Nolu sandýkta bulunan HDP’li müþahitler, HDP' ye oy vermeyeceklerini düþündükleri seçmenlerin yerine oy kullandýklarý ve yine ayný þekilde ?ah Mahallesi Atatürk Ýlköðretim Okulunda bulunan 1057 Nolu sandýkta da seçmenlerin yerine oy kullandýklarý belirtildi.

Oy kullanmaya giden seçmenler, kendi yerlerine oy kullandýðýný görünce itiraz edip oylarýný yeniden kullanýrken, þu ana kadar farklý okullarda oy kullanmaya giden 6 seçmenin daha kendi yerlerine oy kullanýldýðýný fark ederek duruma itiraz edip oylarýný yeniden kullandýklarý öðrenildi.

Yine Alibey Mahallesi’nde bulunan 1077 Nolu sandýkta da HDP’li müþahitler baþkalarýnýn yerine oy kullandýklarý da gelen bilgiler arasýnda.

Ayrýca Cudi Mahallesi Ahmedi Hani Ýlköðretim Okulunda bulunan 1049 Nolu sandýkta açýk oy kullanýlmaya baþlandýðý bildirilirken, Nur Mahallesi’nde bulunan 1118 ve 1119 Nolu sandýklarda bulunan HDP müþahitleri seçmenle beraber perde arkasýna geçerek HDP’ye oy vermeleri yönünde baský yaptýklarý bildirildi.  (ÝLKHA)
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR