HDP'lilerden Tepeköy'de provokasyon giriþimi
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
HDP'lilerden Tepeköy'de provokasyon giriþimi
HDP'liler ?ýrnak'ýn Ýdil ilçesine baðlý Kozluca köyünde 7 Haziran seçiminden önce yaptýklarý provokasyonun bir benzerini Tepeköy'de gerçekleþtirmek istediler.
01 Kasım 2015 Pazar 15:26
 Bu Haberi Paylaş


Ýdil'de HDP'liler ikinci bir Kozluca köyü (Xanikê) provokasyonunu Tepeköy'de (Xirabêripin) gerçekleþtirmeye çalýþtý.

Ýdil'e baðlý Tepeköy'de HDP'nin sandýk görevlileri tarafýndan ihtiyar ve hasta seçmenlere refakat edilmesine izin verilmemesi, köylülerin tepkisine yol açtý. Köy halkýnýn duyarlý davranmasýna raðmen ýsrarla provokatif söylemlerde bulunan HDP'li sandýk görevlileri tutumu tartýþma yaþanmasýna sebep oldu.

HDP'lilerin seçmenler üzerinde baský kurmaya çalýþtýðý görülürken, halkýn sabýrla duyarlý davranmasý sonucu tartýþma sona erdi. Fakat daha sonra HDP'li sandýk görevlileri parti yetkililerini köye çaðýrarak halký provoke etmeye devam etti.

Ardýndan köye, Ýdil Belediye Baþkan Yardýmcýsý Mehmet Can Nas'ýn þoförlüklerini yaptýðý bir grup yabancý uyruklu kimliði belirsiz kiþilerin geldiði görüldü. Biri erkek üçü kadýn dört yabancý uyruklu kiþinin gelmesiyle HDP'liler halký tekrar kýþkýrtmaya çalýþtý. Fakat köy halkýnýn bu provokasyon giriþiminin hedefine ulaþmasýna fýrsat vermediði görüldü.

Hatýrlanacaðý üzere benzeri bir provokasyon 7 Haziran seçimlerinden önce yine Ýdil'e baðlý Kozluca köyünde gerçekleþmiþ ve bunun sonucunda HDP'liler tarafýndan beþ çocuk babasý Abdülcelil Talayhan ve dört çocuk babasý Mehmet ?erif ?imþek katledilmiþlerdi. (ÝLKHA)
 
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR