HDP'nin seçim itirazý reddedildi
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
HDP'nin seçim itirazý reddedildi
HDP??nin, Muþ??taki seçim sonuçlarýna itirazý Ýlçe Seçim Kurulu tarafýndan reddedildi.
03 Nisan 2019 Çarşamba 10:15
 Bu Haberi Paylaş


HDP, 31 Mart'ta Muþ'ta yapýlan mahalli idareler seçimleri için 1 Nisan ve 2 Nisan 2019'da Ýlçe Seçim Kuruluna itirazda bulunmuþtu.

HDP'nin itirazýný inceleyen Ýlçe Seçim Kurulu Baþkanlýðý, kurul kararý ile itirazý reddetti.

HDP'li eþbaþkan adayý Sýrrý Sakýk Ýl Seçim Kurulu'na itiraz dilekçesini vermeden önce yaptýðý açýklamada, "Yaþanan bu durum atanan kayyumlardan farklý deðildir. Halkýn iradesi gasp edildi. Bu tutumdan vazgeçilsin. Hakkýmýzý kimseye vermeyiz. Sonuna kadar direneceðiz" demiþti.

Anadolu Ajansý'nýn (AA) açýkladýðý verilerin gerçek olmadýðýný belirten Sakýk 103 sandýkta hatalar tespit ettiklerini belirterek, "Bu hatalarýn düzeltilmesi için Ýl Seçim Kurulu'na itiraz edeceðiz. Toplamda 2 bin 500 oy geçersiz sayýlmýþ. Geçersiz sayýlan oylarýn çoðu bizlerin oyudur. Arkadaþlarýmýzýn tespitiyle bizlerin oylarýnýn bir kýsmý baðýmsýzlara ve baþka partilere kaydýrýldýðýný tespit edilmiþ. Bizler tüm bunlara itiraz ederek, tekrar sayým yapýlmasýný isteyeceðiz" ifadelerini kullanmýþtý.
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR