H?DA PAR Gnl. Baþkaný Yapýcýoðlu'ndan Seçim Sonuçlarýna Dair Açýklama
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
H?DA PAR Gnl. Baþkaný Yapýcýoðlu'ndan Seçim Sonuçlarýna Dair Açýklama
Hür Dava Partisi (H?DA-PAR) Genel Baþkaný Zekeriya Yapýcýoðlu, ??AK Parti'nin tek baþýna iktidar olmasý Kürt sorununun çözümü için iyi bir geliþmedir? dedi.
01 Kasım 2015 Pazar 23:45
 Bu Haberi Paylaş


Rûdaw'a konuþan HÜDA-PAR Baþkaný Zekeriya Yapýcýoðlu, “AK Parti'nin tek baþýna iktidar olmasýnýn Türkiye için daha hayýrlý olacaðýný” söyledi.

Zekeriya Yapýcýoðlu, “Eðer AK Parti kaybetseydi CHP, MHP ve HDP ile koalisyona oturacaktý. HDP seçimin baþýndan beri koalisyona yanaþmadý ancak geçtiðimiz günlerde olumlu sinyal vermiþti. CHP ve MHP ile koalisyon Kürtler için olumsuz sonuç doðuracaktý çünkü, bu partilerin Kürt sorununa bakýþý malumumuz” ifadelerini kullandý.

“Muhalefet partileri çýkan sonuçtan ders almalý” diyen Yapýcýoðlu, þöyle devam etti:

“Özellikle de HDP çýkan sonuçtan ders çýkarmalýdýr. Görüldüðü gibi yaþanan çatýþmalar, kazýlan hendekler ve özyönetim (özerklik) ilanlarý iþe yaramadý, aksine kaybettirdi. Yine'de HDP'nin Meclis'te olmasý Kürtler açýsýndan olumlu bir geliþme.”

HÜDA-PAR Genel Baþkaný, “Dilerim HDP bundan sonra kendisi dýþýndaki Kürt partileriyle barýþ içinde olur. Güney Kürdistan'da Kürdistan Demokratik Partisi (KDP) karþýtlýðý, Kuzey Kürdistan'da da HÜDA-PAR karþýtlýðý HDP'ye ciddi oy kaybettirdi” þeklinde konuþtu.

Zekeriya Yapýcýoðlu, seçimin herkes için hayýrlý olmasýný temenni etti.


RUDAW
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar

SON YORUMLAR