Hakkari daðlarýnda doðalgaz çalýþmasý zorlu coðrafi koþullarýna raðmen hýzla sürüyor.
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Hakkari daðlarýnda doðalgaz çalýþmasý zorlu coðrafi koþullarýna raðmen hýzla sürüyor.
Hakkari merkez ve ilçelerine kýsa zamanda doðalgaz ulaþtýrýlmasý için hummalý bir çalýþma yürütülüyor.
10 Ekim 2018 Çarşamba 10:03
 Bu Haberi PaylaşDpE4nrxWkAA_Vds

Hakkari halkýnýn yýllardýr özlemini çektiði doðalgaz çalýþmalarý, BOTA? tarafýndan yapýlan ihale sonrasý bölgenin zorlu coðrafi koþullarýna raðmen tüm hýzýyla sürüyor.

DpE4nr6W0AA7oKf

KARADA VE HAVADA ÖNLEMLER ALINDI

Kente doðalgaz ulaþtýrmak için çok sayýda ekiple yoðun çalýþma yürütülürken güvenlik güçleri de hem karada hem de havada aldýðý önlemlerle olasý terör saldýrýlarýna karþý koruma saðlýyor.

DpE4nsxXoAA6uRw

ZORLU ARAZÝ ?ARTLARI

Ekipler, þehir merkezine yaklaþýk 18 kilometre mesafedeki 3 bin 400 rakýmlý Berçelan Yaylasý'nda rüzgar, soðuk hava, yaðmur ve zorlu arazi þartlarýna raðmen çalýþmalarýný yürütüyor.

Van'ýn Özalp ilçesine baðlý Erçek Mahallesi'nde baþlatýlan 203 kilometrelik hatta, kaynak iþlemleri tamamlanan borular kanala indiriliyor, üzerleri örtülüyor ve çeþitli testlerden geçiyor.

Berçelan Yaylasý'ndaki hatta, iþ bölümü yapan ekipler, doðalgazý kent merkezine ulaþtýrmak için çalýþýyor.

"SARP KAYALIKLAR, EÐÝMÝ YÜKSEK DAÐLARA RAÐMEN..."

Yüklenici firmanýn þantiye þefi Mikail Canizci, AA muhabirine, zor bir bölgede çalýþtýklarýný belirterek, "Çok sarp kayalýklar ve eðimi çok yüksek daðlarda çalýþýyoruz. Tabi bu zorluklara bazen yaðmur, rüzgar da ekleniyor ancak biz iþin aksamamasý için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz." dedi.

Hattýn en baþýnda ve Hakkari'de biten son kýsmýnda 'pig istasyonlarý' kurduklarýný diler getiren Canizci, "Ýki pig istasyonu arasýndaki tüm seri kaynak imalatýmýzý bitirdik. Ýstasyonlarýmýz da bitme aþamasýndadýr. Bugün itibariyle hedeflediðimiz tüm iþ programýný bitirdik, hatta geçtik. Bundan sonraki hedefimiz ise eðer hava þartlarý bize müsaade ederse sene sonuna doðru inþaat yapýlarýyla beraber bu hattý teslim etmektir." diye konuþtu.

PKK'LILAR Ý? MAKÝNESÝ OPERATÖRÜNÜ ÖLDÜRDÜ


Öte yandan Hakkari'nin Çukurca ilçesinde PKK tarafýndan düzenlenen saldýrýda yaralanan iþ makinesi operatörü hayatýný kaybetti.


Valilikten yapýlan Açýklamada, "Saldýrý sonucu aðýr yaralanan iþ makinesi operatörü sivil iþçi, yapýlan tüm müdahalelere raðmen kurtarýlamayarak þehit olmuþtur. Konuyla ilgili adli tahkikat devam etmektedir." ifadesi kullanýldý.
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar

SON YORUMLAR