Hakkari'de 30 bölge ??özel güvenlik bölgesi?? ilan edildi
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Hakkari'de 30 bölge ??özel güvenlik bölgesi?? ilan edildi
Hakkari genelinde 30 bölge, ??özel güvenlik bölgesi?? ilan edildi.
04 Aralık 2018 Salı 15:58
 Bu Haberi Paylaş


Hakkari Valiliðinden yapýlan Açýklamada, “Bu eylemler neticesinde vatandaþlarýmýz; ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarýný kullanmaktan mahrum kalmýþtýr. Günlük hayatlarý olumsuz etkilenen vatandaþlarýmýz büyük maðduriyet yaþamaktadýrlar. Valilik makamýmýz, öncelikle vatandaþlarýmýzýn can ve mal güvenliðinin saðlanmasý, mevcut huzur ve güven ortamýnýn devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldýrýdan korunmasý maksadýyla; bölgesinde emniyet ve asayiþ temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadýr. Bu tedbirler kapsamýnda 2565 sayýlý Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun 32/A maddesi gereðince; ilimiz merkez, Çukurca, ?emdinli ve Yüksekova ilçeleri sýnýrlarýnda bulunan 30 bölge 5 Aralýk 2018 günü saat 00.00.01'den 19 Aralýk 2018 günü saat 23.59.59'a kadar ‘özel güvenlik bölgesi' ilan edilmiþ olup, vatandaþlarýmýzýn belirtilen bölgelere izinsiz olarak girmesi yasaklanmýþtýr" denildi. 

‘Özel güvenlik bölgesi' ilan edilen bölgelerle ilgili detaylý bilginin valilik internet sitesinde yer aldýðý belirtildi.(ÝHA)
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar

SON YORUMLAR