Hamas ile Ýslami Cihad'dan birlik mesajý
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Hamas ile Ýslami Cihad'dan birlik mesajý
Hamas ve Ýslami Cihad Hareketi yöneticileri, Mýsýr'da gerçekleþtirdikleri toplantýda sorunlara karþý ortak hareket etmenin önemini vurguladýlar.
05 Şubat 2019 Salı 15:55
 Bu Haberi Paylaş


Hamas ile Ýslami Cihad Hareketi yöneticileri, Mýsýr'ýn baþkenti Kahire'de bir araya gelerek Filistin davasýndaki geliþmeler ve sorunlar karþýsýnda ortak hareket etmenin önemini vurguladý.

Ýki gruptan yapýlan ortak açýklamaya göre, Hamas Siyasi Büro Baþkaný Ýsmail Heniyye'nin liderliðindeki heyet ile Ýslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad en-Nehale baþkanlýðýndaki heyet, Kahire'de bir araya geldi.

Görüþmede, tüm gruplarýn ortak hareket etmesinin önemi vurgulanarak, Filistin sahasýný yeniden düzenlemek amacýyla kapsamlý seçimlerin yapýlmasý bunun için de ulusal birlik hükümeti kurulmasýnýn gerekliliðine iþaret edildi.

"BÜYÜK DÖNÜ? YÜRÜYÜ?Ü" GÖSTERÝLERÝNE DEVAM EDÝLECEKABD'nin Yüzyýlýn Anlaþmasý planýna karþý koymak için siyasi bölünmüþlüðün ulusal ortaklýk temelinde bitirilmesi ve ulusal birliðin yeniden saðlanmasý gerektiðini kaydeden taraflar, Büyük Dönüþ Yürüyüþü gösterilerinin devam etmesi konusunda anlaþtý.

 

Hamas ve Ýslami Cihad hareketlerinin üst düzey yetkililerinden oluþan heyetler, pazar günü Mýsýr'ýn baþkenti Kahire'ye gitmiþti.

Heyetlerin, Mýsýr yönetimiyle birçok siyasi konu ile Filistin davasýyla ilgili geliþmeler ve ikili iliþkileri görüþmesi bekleniyor.
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR