Hüda Par'dan Ýstanbul'daki Saldýrýya Sert Tepki
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Hüda Par'dan Ýstanbul'daki Saldýrýya Sert Tepki
Ýstanbul'da yaþanan bombalý saldýrýlara iliþkin bir açýklama yayýmlayan H?DA PAR Genel Merkezi, saldýrýnýn arkasýnda karanlýk güçlerin ve bu güçlerden medet uman yerli iþbirlikçilerinin olduðunu belirtti.
11 Aralık 2016 Pazar 14:53
 Bu Haberi Paylaş

HÜDA PAR Genel Merkezi yayýmladýðý açýklamayla, dün gece Ýstanbul’da yaþanan bombalý saldýrýlarý lanetledi.

Saldýrýnýn arkasýndaki karanlýk güçler ve bu güçlerden medet uman yerli iþbirlikçilere dikkat çekilen açýklamada, “Bu terör eylemini gerçekleþtiren kim olursa olsun emperyalistler için maþalýk ve uþaklýktan baþka bir þey yapmamýþtýr.” denildi.

Yayýmlanan açýklamanýn tam metni:

Dün gece Ýstanbul Beþiktaþ’ta futbol müsabakasý sonrasý düzenlenen iki ayrý bombalý saldýrý sonucu 40 civarýnda vatandaþ hayatýný kaybetmiþ, 150’den fazlasý da yaralanmýþtýr.

Kimden gelirse gelsin ve hedefi ne olursa olsun, bu saldýrýyý düzenleyen tetikçileri, arkasýndaki yerel veya küresel karanlýk güçleri ve bundan medet uman çevreleri þiddetle lanetliyoruz.

Saldýrýnýn gerçekleþtiði yer ve zaman dikkate alýndýðýnda çok daha büyük kayýplarýn hedeflendiði anlaþýlmaktadýr. Hedef ne olursa olsun, bu tür terör eylemlerinin bir yol ve yöntem olarak benimsenmesinin ve yaþam alanlarýnda bombalar patlatýlmasýnýn hiçbir haklý gerekçesi olamaz.

Bu melun saldýrý, emperyalist güçlerin siyasi, askeri, psikolojik veya stratejik emellerine ulaþmak için Ýslam coðrafyalarýnda yoðunlaþtýrdýklarý saldýrý, cinayet ve katliamlardan baðýmsýz deðildir. Bu terör eylemini gerçekleþtiren kim olursa olsun emperyalistler için maþalýk ve uþaklýktan baþka bir þey yapmamýþtýr.

Bu vahþi eylemi, arkasýndaki güçleri ve maþalarýný tel’in ediyor, can kaybýnýn daha fazla artmamasýný temenni ediyoruz.

Saldýrý sonucu hayatýný kaybetmiþ olanlara rahmet, ailelerine baþsaðlýðý, yaralýlara da âcil þifalar diliyoruz. 

/ ÝLKHA

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR