Hükumetten Bayram Tatili açýklamasý
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Hükumetten Bayram Tatili açýklamasý
Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdað, Ramazan Bayramý'nda idari izin kararý alýnmadýðýný açýkladý.
05 Haziran 2018 Salı 17:11
 Bu Haberi Paylaş
Baþbakan Yardýmcýsý ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdað, Cumhurbaþkaný Recep Tayyip Erdoðanbaþkanlýðýnda Cumhurbaþkanlýðý Külliyesi'nde düzenlenen Bakanlar Kurulu toplantýsý devam ederken gazetecilere açýklamalarda bulundu. Ramazan Bayramý'na çok az bir zaman kaldýðýna iþaret eden Bozdað, "Ramazan Bayramý nedeniyle idari tatil verme durumu söz konusu deðil. Çünkü Ramazan Bayramý cuma gününe, hafta sonuna denk geliyor. Bu nedenle Bakanlar Kurulu idari bir tatil kararý alma gereði duymamýþtýr." dedi.

ÇALI?ANLAR 3,5 GÜNLÜK TATÝLLE YETÝNECEKLER

Ramazan Bayramý'nýn ilk günü 15 Haziran Cuma günü. Ramazan Bayramý üç gün kutlanýyor. Yani 15, 16 ve 17 Haziran bayram tatili oluyor. Ancak geçtiðimiz sene 24 Haziran Cumartesi gününe denk gelmiþti. 25-26-27 Haziran'da bayram tatili olmuþtu. Milli Eðitim Bakanlýðý, bayram sonrasý öðretmenlere idari izin vermiþti. Öðretmenler, mesleki çalýþma programý kapsamýnda bayram sonrasý 28, 29 ve 30 Haziran'da idari izinli sayýlmýþtý. 30 Haziran da Cuma gününe denk gelmiþti. Bu durumda pek çok kiþi geçen sene 9 gün tatil yapmýþtý. Bu sene de 9 günlük beklenti olsa da henüz bu karara baðlanmýþ deðil. Ramazan Bayramý tatilinde karar Bakanlar Kurulu'nda. Ancak Arefe günü Perþembe'ye denk geldiði için uzun bir bayram tatili görünmüyor. Arefe günü 14 Haziran Perþembe gününe denk geliyor. Dolayýsýyla resmi tatil günleri perþembe öðleden sonra ile birlikte Cuma, Cumartesi ve Pazar. Çalýþanlar, aksi bir karar olmazsa zaten iki günü hafta sonu olan 3.5 günlük bir tatille yetinmek zorunda.

EMEKLÝ ÝKRAMÝYELERÝ 7-8 HAZÝRAN'DA YATIRILACAK

Emeklilerle ilgili bazý konular bulunduðunu belirten Bozdað, "Özellikle bayram ikramiyelerine iliþkin Meclis'te yasal deðiþiklik yapýldý. Bu çerçevede Baðkur ve Emekli Sandýðý emeklisi vatandaþlarýmýz bayram ikramiyelerini 7 Haziran'da, SSK emeklisi vatandaþlarýmýz da bayram ikramiyesini 8 Haziran'da alabileceklerdir." dedi. (haberler.com)
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR