Ýran??dan sert çýkýþ: ABD??ye tokatý yapýþtýracaðýz
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Ýran??dan sert çýkýþ: ABD??ye tokatý yapýþtýracaðýz
Ýran'ýn dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, 'Ýran tokat atacak ve yaptýrýmlarýný defederek Amerika'yý yenecek' açýklamasýnda bulundu.
04 Ekim 2018 Perşembe 10:10
 Bu Haberi Paylaş


Katýldýðý TV programýnda konuþan Ýran'ýn dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, "Ýran tokat atacak ve yaptýrýmlarýný defederek Amerika'yý yenecek" açýklamasýnda bulundu.

BM'DEN ÝRAN'I SEVÝNDÝREN KARAR ÇIKTIAdalet Divaný, ABD'nin Ýran'a yönelik yaptýrýmlarýndan ilaç, týbbi cihazlar gibi insani malzemeler ve sivil havacýlýða yönelik olanlarýný askýya aldý. Karar Tahran'ý sevindirdi, ABD yönetimi ise tepkisini karara gerekçe olan anlaþmayý feshederek gösterdi.

DOSTLUK ANLA?MASI FESHEDÝLDÝArt arda gelen geliþmelerin ardýndan ABD Dýþiþleri Bakaný Mike Pompeo, Ýran ile 1955'te imzalanan, "Dostluk, Ekonomik Münasebetler ve Konsolosluk Hukuku" anlaþmasýnýn feshedildiðini bildirdi.

CEVAD ZARÝF: AMERÝKA YAPTIRIM BAÐIMLISITahran ise kararý memnuniyetle karþýladý. Ýran Dýþiþleri Bakaný Cevad Zarif mahkeme kararýný "Yaptýrým baðýmlýsý ABD için yeni bir baþarýsýzlýk, hukukun üstünlüðünün zaferi" diye tweet attý.

Ýran devlet televizyonlarý da mahkeme kararýný alkýþladý. Ekranlarda "Adalet Divaný'nda Ýran'ýn ABD'ye karþý zaferi" diye altyazý geçti.
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR