Ýran??dan tehdit: Unutulmaz bir intikam alacaðýz
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Ýran??dan tehdit: Unutulmaz bir intikam alacaðýz
Dün gerçekleþtirilen saldýrýda 25 kiþinin hayatýný kaybetmesinin ardýndan Ýran Devrim Muhafýzlarý sert bir açýklama yaptý.
23 Eylül 2018 Pazar 16:58
 Bu Haberi Paylaş


Ýran Devrim Muhafýzlarý Ahvaz kentindeki askeri geçit törenine yapýlan saldýrýnýn faillerinden 'yakýn bir gelecekte unutulmaz ve ölümcül bir intikam' alacaðýný duyurdu.

Ahvaz kentinde Arap ayrýlýkçýlar tarafýndan üstlenilen saldýrýda 12'si Devrim Muhafýzý 25 kiþi ölmüþ, 60'tan fazla kiþi yaralanmýþtý.Saldýrý Devrim Muhafýzlarý'na ülkenin yakýn tarihinde yapýlan en ölümcül saldýrý olmuþtu. Ancak ölenlerin sayýsý konusunda farklý haber ajanslarý farklý bilgiler de verdi. Bazý haber ajanslarý ölenlerin sayýsýnýn 28 olduðunu duyurdu.

"BÖLGEDE VE ÖTESÝNDE TAKÝP EDECEÐÝZ"Devrim Muhafýzlarý failleri 'bölge ve ötesinde takip etmeyi istediklerini' de açýklamalarýnda belirtti.

Ýran Cumhurbaþkaný Hasan Ruhani söz konusu El Ahvaziyye adlý grubu isim vermeden ABD destekli bir Körfez ülkesinin mali ve askeri açýdan desteklemekle sorumlu tutmuþtu.

BÝRLE?ÝK ARAP EMÝRLÝKLERÝ MASLAHATGÜZARI BAKANLIÐA ÇAÐRILDIBu arada Press TV Birleþik Ara Emirlikleri'nin Ýran maslahatgüzarýnýn saldýrý ile ilgili yapýlan yorum nedeniyle Dýþiþleri Bakanlýðý'na çaðrýldýðýný duyurdu.

Daha önce de Ýran El Ahvaziyye grubu mensuplarýný barýndýrdýklarý gerekçesiyle Hollanda, Ýngiltere ve Daniamarka'ya resmi protesto notasý göndermiþ ve bu ülkelerin büyükelçilerini bakanlýða çaðýrmýþtý.
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR