Ýsrail ordusundan Hizbullah'ýn Lübnan tünellerine operasyon
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Ýsrail ordusundan Hizbullah'ýn Lübnan tünellerine operasyon
Ýsrail ordusu, ülkenin kuzeyinde 'Hizbullah'a ait tüneller' bulunduðunu öne sürerek, bu tünellerden gelebilecek saldýrýlarý önlemek amacýyla Lübnan sýnýrýnda operasyon baþlattýðýný duyurdu.
04 Aralık 2018 Salı 09:01
 Bu Haberi Paylaş


Ordudan yapýlan yazýlý açýklamaya göre, Hizbullah'ýn, Lübnan'dan Ýsrail'e sýzmak için çok sayýda tünel kazdýðý tespit edildi.

Bu tünellerin kapatýlmasý ve buralardan gelebilecek muhtemel saldýrýlarýn önüne geçilebilmesi için Ýsrail'in kuzeyindeki Lübnan sýnýrýnda operasyon baþlattýðý ifade edildi.

Açýklamada "günlerce" sürebileceði belirtilen operasyonun Ýsrail topraklarýnda sýnýrlý kalacaðý dile getirilirken, "Sýnýr ötesi saldýrýlar için kazýlan bu tüneller Ýsrail ordusu tarafýndan faaliyete geçmeden ve Ýsrailli sivillerin güvenliðine tehdit olmadan önce tespit edilmiþtir. Bu olay Ýsrail'in egemenliðinin ciddi þekilde ihlalidir." cümlelerine yer verildi.

Operasyonun detaylarýna iliþkin henüz net bir açýklama yapýlmazken, Ýsrail ordusuna baðlý Kuzey Komutanlýðýnýn her türlü senaryoya açýk olduðu dile getirildi.
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR