KOSGEB desteðine 200 bini aþkýn baþvuru
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
KOSGEB desteðine 200 bini aþkýn baþvuru
Türkiye Esnaf ve Sanatkarlarý Konfederasyonu (TESK) Genel Baþkaný Bendevi Palandöken, Küçük ve Orta ?lçekli Ýþletmeleri Geliþtirme ve Destekleme Ýdaresinin (KOSGEB) Sýfýr Faizli Ýþletme Kredisi Faiz Desteði programýna 200 bini aþkýn baþvuru yapýldýðýný belirterek, "KOSGEB veri tabaný yenilenmeden bu baþvurular kabul edilerek, kredi alamayan esnafa yeni bir hak verilmeli." ifadesini kullandý.
22 Aralık 2016 Perşembe 14:53
 Bu Haberi Paylaş


Palandöken, yazýlý açýklamasýnda, KOBÝ'lere ilk yýlý ödemesiz, 3 yýl vadeli, 50 bin liraya kadar verilecek faizsiz destek için 200 bini aþkýn müracaat yapýldýðýný bildirdi.

KOSGEB veri tabanýna kayýt yaptýrmak ve verilecek krediden faydalanmak için bu soðukta kuyruklarda bekleyen 200 bini aþkýn insanýn emeðinin boþa gitmemesi gerektiðini ifade eden Palandöken, 50 bin liralýk krediden faydalanmak için baþvuran her esnafa þans verilmesinin ekonomiyi ve piyasalarý canlandýracaðýný vurguladý.

TÜM VATANDA?LARIMIZI ÝLGÝLENDÝRÝYOR

Palandöken, baþvuruda bulunup kredi alamayan esnafa 2017'nin baþýnda yeni bir hak verilerek krediden yararlanmalarýnýn önünün açýlmasý gerektiðini belirterek, þunlarý kaydetti:

"Verilecek para hibe deðil kredi. Söz konusu para kredi olarak verilecek ve tekrar devlete geri dönecek. Bir baþka önemli konu ise bu kredi 80 milyona yakýn vatandaþýmýzý uzaktan yakýndan ilgilendiriyor. Daralan piyasalarýn canlanmasý ve esnafa can suyu olmasý için çok önemli. Çünkü yaþanan iç ve dýþ destekli olumsuz ekonomik geliþmeler sebebiyle esnafýmýzýn krediye olan ihtiyacý beklenenin üzerinde. Esnafýmýzýn sýkýntýlarýnýn giderilebilmesi ve bu avantajlý krediden faydalanabilmesi adýna müracaat eden 200 bini aþkýn kiþiye KOSGEB veri tabaný yenilenmeden bu baþvurular kabul edilerek kredi alamayan esnafa yeni bir hak verilmeli. Bunun için tüm esnafýmýz hükümetten müjde beklemektedir."

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR