Kalýn: Temel beklentimiz bölgenin kontrolünün Türkiye'de olmasý
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Kalýn: Temel beklentimiz bölgenin kontrolünün Türkiye'de olmasý
Cumhurbaþkanlýðý Sözcüsü Kalýn, 'Münbiç ve Fýrat'ýn doðusunda da benzer bir modelin uygulanmasý için bizim temel beklentimiz, bölgenin kontrolünün Türkiye'de olmasý.' dedi.
05 Şubat 2019 Salı 06:48
 Bu Haberi Paylaş


Cumhurbaþkanlýðý Sözcüsü Ýbrahim Kalýn, "Münbiç ve Fýrat'ýn doðusunda da benzer bir modelin uygulanmasý için bizim temel beklentimiz, bölgenin kontrolünün Türkiye'de olmasý." dedi.

Ýbrahim Kalýn'ýn açýklamasýndan satýrbaþlarý:

FIRAT'IN DOÐUSU VE GÜVENLÝ BÖLGEBu bölgeden Türkiye'ye dönük herhangi bir tehdidin, terör riskinin tekrar husule gelmesine asla müsade etmeyeceðiz.

Suriye'de güvenli bölge konusunda paydaþlarýmýzla konuþmayý sürdürüyoruz.

Münbiç ve Fýrat'ýn doðusunun kontrolü Türkiye'de olmalýdýr.

DOÐU AKDENÝZ KONUSUKim tarafýndan gelirse gelsin özellikle Doðu Akdeniz'de bir oldubittiye Türkiye'nin göz yummayacaðýný herkesin bilmesi gerekir.

EKONOMÝK GELÝ?MELEROcak ayý itibariyle ticaret hacmimiz yüzde 6,3'lük bir artýþ gösterdi ki bu Türk sanayicisinin ve üreticisinin dünya pazarlarýna eriþiminin ne kadar güçlendiðini, arttýðýný bir defa daha gösteriyor.

"IMF ÝDDÝALARI TAMAMEN ALGI OPERASYONUDUR, ÝTÝBAR ETMEYÝNÝZ"Son günlerde speküle edilen konuya deðinmek isterim. Türkiye'nin seçimlerden sonra IMF'ye gideceði yönünde rivayetler var. Kimse bu rivayetlere itibar etmesin. Bunlar algý operasyonlarýdýr. Bu operasyonlarýnda nereden yapýldýðýný biliyor, görüyoruz. Türkiye'nin IMF ile hiçbir þekilde iliþkisi, yeni bir süreci söz konusu deðildir. Türkiye için IMF geride kalmýþtýr.
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar

SON YORUMLAR