Kalýn'dan Macron'a sert cevap!
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Kalýn'dan Macron'a sert cevap!
Cumhurbaþkanlýðý Sözcüsü Ýbrahim Kalýn, Fransa Cumhurbaþkaný Macron??un Ermeni Soykýrýmý Anma Günü ilaný hakkýnda sertp bir açýklama yaptý. Kalýn "Türkiye açýsýndan hiçbir hükmü yok" dedi.
06 Şubat 2019 Çarşamba 12:21
 Bu Haberi Paylaş
Cumhurbaþkanlýðý Sözcüsü Ýbrahim Kalýn, Fransa Cumhurbaþkaný Emmanuel Macron’un Ermeni Soykýrýmý Anma Günü ilaný hakkýnda açýklama yaptý. Kalýn açýklamasýnda, "Macron'un Ermeni Soykýrýmýný Anma Günü olarak ilan eden açýklamasýný þiddetle kýnýyoruz. Türkiye açýsýndan hiçbir hükmü yoktur" dedi.

Kalýn'ýn açýklamasý þöyle:

"Fransa Cumhurbaþkaný Emmanuel Macron’un 24 Nisan’ý sözde Ermeni Soykýrýmýný Anma Günü olarak ilan eden açýklamasýný þiddetle kýnýyoruz. Sözde Ermeni soykýrýmý iddialarý hiç bir hukuki temeli olmayan, tarihi gerçeklere aykýrý, siyasi bir yalandýr. Türkiye açýsýndan hiçbir hükmü yoktur.

Cumhurbaþkanýmýz Recep Tayyip Erdoðan’ýn 2005 yýlýnda tarihi gerçeklerin aydýnlatýlmasý için yaptýðý Ortak Tarih Komisyonu kurulmasý çaðrýsýndan kaçanlar, tarihi olaylarý manipüle etmeye çalýþmaktadýrlar.

Geçmiþimizi çarpýtarak tarihten kin, nefret ve husumet çýkarmaya tevessül edenlere asla fýrsat vermeyeceðiz. Hiç kimse Türkiye’yi iþlemediði bir suçtan dolayý itham edemez ve tarihimize leke süremez. Ülkesinde siyasi sorunlar yaþayan Sn Macron’un günü kurtarma gayretiyle tarihi hadiseleri politik malzeme haline getirmesini kýnýyor ve reddediyoruz.

Acýlarý yarýþtýrmak ve siyasi malzeme konusu yapmak siyasi ve ahlaki bir cürümdür. Türkiye, Birinci Dünya Savaþýnda yaþanan hadiseleri ortak acý ve adil hafýza yaklaþýmýyla aydýnlatmak için her türlü iyi niyetli çabaya destek olmaya devam edecektir."
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar

SON YORUMLAR