Kýbrýs'ta 'Kudüs Gecesi' Düzenlendi
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Kýbrýs'ta 'Kudüs Gecesi' Düzenlendi
Evrensel Sevgi ve Kardeþlik Derneði (ESKAD) tarafýndan geleneksel olarak düzenlenen "Kudüs Gecesi"nin 3'üncüsü yoðun bir katýlýmla gerçekleþti.
11 Aralık 2016 Pazar 17:24
 Bu Haberi Paylaş


Programa siyer alanýnda ki çalýþmalarýyla tanýnan Muhammed Emin Yýldýrým konuþmacý olarak katýlýrken, kum sanatçýsý Ömer Faruk Elmas ve ezgi sanatçýsý Yusuf Karaburç ise Kudüs Gecesi'ne özgü performanslarýný sergilediler.

Programda ayrýca gençlik komisyonunun hazýrlamýþ olduðu tiyatro gösterisi ve Kudüs'e atfedilen þiirlerde okundu.

Kuran’-ý Kerim’in okunmasýnýn ardýndan baþlayan programda programý hazýrlayan Evrensel Sevgi ve Kardeþlik Derneði (ESKAD) Genel Üniversiteler Komisyonu Baþkaný Abdullah Küçük'ün açýlýþ konuþmasýyla baþladý.

Küçük, “Kudüs’te, Gazze’de, Arakan’da, Halep’te, Suriye’de ve mazlum coðrafyalarda bugün yaþanan olaylara sessiz kalmamýz, görmemezlikten gelmemiz mümkün deðildir. Ýslam alemi olarak burada ki kardeþlerimizin her zaman yanýnda olduðumuzu bugün bu salonlarý doldurarak tekrardan göstermiþ olduk.” dedi.

ESKAD Ada Baþkaný Recep Günaydýn ise yayýnladýðý mesajda þunlarý dile getirdi: “Kardeþlerim biz inanýyoruz ki Kudüs elbet bir gün tekrardan fetih olacaktýr. Kudüs’ü fethedenler ise rüyasýndan ve duasýndan Kudüs’ü eksik etmeyen, Kudüs aþkýyla bu gibi salonlarý hýnç ve hýnç dolduran sizler olacaksýnýz Allah’ýn izniyle.”

Filistinliler Birliði Baþkaný Ja Far Omar Odah yaptýðý konuþmada “Filistin’den ve Kudüs’ten Kýbrýs’a selamlarýný getirdiðini belirterek, bu programýn düzenlenmesi Filistin’de ki kardeþlerimizi de mutlu etmiþ ve bu kutlu davada yalnýz olmadýklarýný bir kez daha göstermiþtir.” ifadelerini kullandý.

Selamlama konuþmalarýnýn ardýndan siyer alanýnda yaptýðý çalýþmalarla tanýnan Muhammed Emin Yýldýrým da konuþma yaptý.

Yýldýrým, “Kýbrýs deyince aklýmýza ilk gelen Ümmü Haram validemiz ve onlarca Sahabenin gayreti olmalý ve o aziz gayretler, bizi de gayrete getirmelidir. Kudüs’ün, Filistin’in, diðer mazlum coðrafyalarýn kurtuluþu ve akan kanýn durmasý için üzerimize düþen vazife gayretli olmamýz ve gece gündüz bu dava yolunda çalýþmamýzdýr.” þeklinde konuþtu.

Yýldýrým’ýn konuþmasýnýn ardýndan kum sanatçýsý Ömer Faruk Elmas, Kudüs özel gösterisiyle izleyenlere duygusal anlar yaþattý.

Gecede gençlik komisyonunun hazýrladýðý tiyatro gösterisi yapýlýrken, Kudüs’e mektup yarýþmasý birinci “Sacide Kulu” ya ise ödülü taktim edildi.

Gece ezgi sanatçýsý Yusuf Karaburç’un yeni albümünden okuduðu parçalar ve Kudüs’e atfettiði ezgiler ile son bulurken, geceye katýlan deðerli isimlere katýlýmlarýndan dolayý hediye takdim edildi.

/ ÝLKHA
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar

SON YORUMLAR