Kýlýçdaroðlu: Bizim oyumuz arttý
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Kýlýçdaroðlu: Bizim oyumuz arttý
CHP Genel Baþkaný Kýlýçdaroðlu, "7 Haziran'da nasýl milli iradeye saygýlý olduysak, 1 Kasým'da da ortaya çýkan tabloya aynen saygýlýyýz" dedi.
02 Kasım 2015 Pazartesi 01:44
 Bu Haberi Paylaş


CHP Genel Baþkaný Kemal Kýlýçdaroðlu, parti genel merkezinde düzenlediði basýn toplantýsýnda seçim sonuçlarýný deðerlendirdi.

Ortaya çýkan tablonun CHP'nin sorumluluðunu çok daha ileriye taþýdýðýný belirten Kýlýçdaroðlu, þöyle konuþtu:

"Biz bu ülkede güçlü bir demokrasinin, saðlýklý bir demokrasinin, iyi iþleyen kurallarýn olmasýný arzu ediyoruz. Dolayýsýyla ortaya çýkan tablo diðer muhalefet partileri oy kaybettiðinden dolayý bizim sorumluluðumuz parlamentoda, parlamentoda dýþýnda da çok daha fazla artmýþtýr. Bir baþka önemli gerçek; Türkiye bu seçimlere olaðanüstü koþullara gitmiþtir. 7 Haziran-1 Kasým arasý olaðanüstü koþullar olmuþtur, geliþmeler yaþanmýþtýr. 400'e yakýn insan hayatýný kaybetmiþtir bu süre içinde. Bunun da çok iyi deðerlendirilmesi gerekiyor. Terör, can ve mal güvenliði her þeyin önüne geçmiþtir. 7 Haziran'da nasýl milli iradeye saygýlý olduysak, 1 Kasým'da ortaya çýkan tabloya da aynen saygýlýyýz. Milli iradeye saygý duymak, demokrasinin temel kurallarýndan birisidir. Hiç kimsenin, hiçbir yurttaþýmýn bundan en ufak bir endiþe duymamasýný istiyorum."

"Oyumuz arttý diye kendimizi baþarýlý görmüyoruz"

Açýklamalarýnýn ardýndan gazetecilerin sorularýný da yanýtlayan Kýlýçdaroðlu, "Ýstifayý düþündünüz mü?" sorusuna, "CHP'yi diðer partilere benzetmeyin. Demokrasiyi bu ülkeye getiren partiyiz biz. Bizim zaten kurultay sürecimiz devam ediyor. Hiç kimsenin endiþesi olmasýn. Kurallar neyi gerektirirse o kurallar aynen çalýþýr. Bizim oyumuz arttý. Ama oyumuz arttý diye kendimizi baþarýlý görmüyoruz. Milletvekili sayýmýz da arttý. Ama arttý diye kendimizi baþarýlý görmüyoruz. Baþarýnýn ölçüsü iktidar olmaktýr. Bütün bunlarý yetkili organlarýmýz, artý kurultay, zaten deðerlendirecektir. O çerçevede hareket edeceðiz" karþýlýðýný verdi.

Alanlarda hiç kimsenin "þunu yanlýþ, hatalý yaptýnýz" diye hiçbir adaylarýna tepki göstermediðini aktaran Kýlýçdaroðlu, "Bu þu anlama geliyor; CHP'de yaþanan deðiþim olumludur ve kararlýlýkla devam edecektir" ifadesini kullandý. (AA)  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar

SON YORUMLAR