'Kur'an Nesline Meal Sýnavý'na yoðun katýlým
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
'Kur'an Nesline Meal Sýnavý'na yoðun katýlým
Kur??an Nesli Platformu tarafýndan umre ödüllü "Kur'an Nesline Meal Sýnavý" Türkiye genelinde büyük bir heyecanla 10 binlerce kiþinin katýlýmýyla gerçekleþtirildi.
11 Aralık 2016 Pazar 14:18
 Bu Haberi Paylaş


Kur’an Nesli Platformu tarafýndan düzenlenen Türkiye geneli "Kur'an Nesline Meal Sýnavý", bugün saat 10.30'da 10 binlerce kiþinin katýlýmý ile gerçekleþtirildi. Umre ödüllü Meal Sýnavý, Türkiye genelinde 100'ü aþkýn merkezde yapýldý.

Sýnav baþvurusunu yaptýðý merkezden farklý bir yerde sýnava giren adaylara gereken kolaylýk saðlandý ve bulunduklarý sýnav merkezinde sýnava alýndýlar.

Dereceye girenlere baþta umre olmak üzere birçok ödülün verileceði sýnav ile ilgili bilgi veren Kur’an Nesli Platformu Genel Sekreteri Salih Güzel; 2000 yýlý ve sonrasýnda doðanlar birinci kategoride, 1999 yýlý ve öncesinde doðanlar ise ikinci kategoride yarýþacaklarýný söyledi.

Türkiye geneli 46 il merkezi 100'ün üzerinde ilçede ve birçok köy ile beldede 10 binlerce kiþinin yarýþmaya girdiðini dile getiren Güzel, "Sýnavýmýz iki ayrý kategoride gerçekleþti. Birinci kategorideki kardeþlerimiz 60 soru üzerinden ikinci kategoridekiler ise 80 soru üzerinden birbirleriyle yarýþtý. Yarýþma 90 dakika boyunca devam etti. Yoðun bir katýmý var. Bu sýnavda umduðumuz hedefin üzerinde bir teveccüh ile karþýlaþtýk. Bu durum bizi sevindirdi. Kur'an Nesli Platformu olarak Kur'an-ý Kerim'e hizmet etmek ve anlaþýlmasý noktasýnda çalýþmalar yapmak bizleri çok sevindiriyor."dedi.

Batman merkezden sýnavý koordine ettiklerini belirten Güzel, "Türkiye geneli sýnav saat 10.30 itibarýyla baþladý ve 12.00 itibarýyla bitti. Tüm bölgelerimizle koordine halindeyiz. Yaþanan sýkýntýlara anlýk olarak çözme noktasýnda kardeþlerimizle iletiþim halindeyiz. ?u anda sýnavla ilgili olarak herhangi bir olumsuz durum yok. Mevcut tablo bizleri sevindiriyor. Yeni yetiþen nesil Kur'an ile tanýþýyor. Bu anlamda toplumun yeni yetiþecek neslinin Kur'an ile hayatlarýna yön vermeleri noktasýnda da yaptýðýmýz bu çalýþmanýn önemli olduðuna inanýyoruz. Toplum Kur'an'a susamýþ ana maya Kur'an'dýr. Kur'an çerçevesinde insanlar ancak huzura ve mutluluða erebilir. Sorunsuz bir þekilde bu sýnavý gerçekleþtirdiðimiz için Rabbimize þükrediyoruz."ifadelerini kullandý.

Sýnavda katkýsý olan herkese teþekkür eden Güzel, son olarak þunlarý kaydetti: "Kur'an Nesli Platformu Genel merkezi olarak tüm kardeþlerimize teþekkürlerimizi sunuyoruz. Ayrýca Türkiye'nin Edirne'sinden Iðdýr'ýna kadar bu üç aylýk süreç boyunca gayret gösteren çalýþan tüm kardeþlerimizden Allah razý olsun. Bu tablolar kendiliðinden oluþmuyor, bu tablolarýn ortaya çýkmasýnda gönüllülerimizin büyük bir fedakarlýðý var. Bu iþin mimarisi aslýnda onlardýr. Bu vesileyle Edirne'den Iðdýr'a kadar tüm temsilci ve gönüllülerimize teþekkür ediyoruz. Bu birliktelikle inþallah topumun Kur'anileþmesi noktasýnda önemli bir adým olduðuna inanýyoruz. Rabbim hayýrlara vesile kýlsýn."

/  ÝLKHA"
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR