'Kutlu Doðum Etkinliðine Peygamber Aþkýyla Geldik'
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
'Kutlu Doðum Etkinliðine Peygamber Aþkýyla Geldik'
Diyarbakýr??da yüzbinlerin katýlýmýyla düzenlenen Kutlu Doðu etkinliðine katýlarak duygularýný paylaþan Peygamber aþýklarý, kendilerini etkinliðe getiren tek þeyin Peygamber aþký olduðunu vurguladýlar.
21 Nisan 2015 Salı 02:02
 Bu Haberi Paylaş


Peygamber Sevdalýlarý Platformu tarafýndan Diyarbakýr’da düzenlenen Kutlu Doðum etkinliðine gelen halk, duygularýný Ýlke Haber Ajansý’yla paylaþtýlar.

Kutlu Doðum etkinliðine Malatya’dan geldiðini söyleyen Erkan Çelikcan, “Malatya’da buraya ilk kez geliyorum. Daha önce de çok gelmek istiyordum. Hamdolsun kýsmet oldu arkadaþlarýmýn vasýtasýyla geldim. Ýlk kez gelmeme raðmen burada yapýlan etkiliði çok güzel buldum. Burada insanlarýn duygularý doruða çýkýyor. Bu insanlarý buraya toplamak çok kolay deðildir. Bizler Peygamberimizin aþkýyla buraya geldik.” dedi.

“Bizler bu hayýrdan nasibimizi almak için buraya geldik”

Peygamber aþkýyla Ýstanbul’dan Diyarbakýr’a Kutlu Doðum etkinliðine geldiðini belirten Ahmet Budak ise, “Buradaki aþký ve atmosferi görüp de heyecanlanmamak elde deðil. Elhamdülillah buradaki duygu çok güzel. Yurdun dört köþesindeki insanlar buraya Peygamber sevgisi için toplanmýþ. Bizler de bu hayýrdan nasibimizi almak için buraya geldik. Allah bu etkinliði düzenleyen Peygamber Sevdalýlarýndan razý olsun.” Diyerek duygularýný dile getirdi.

“Kâfirler istemese de inþallah hüküm Allah’ýn olacaktýr”

Bu yapýlan etkinliklerin Ýslam adýna yapýldýðýnýn altýný çizen Hikmet Altay, þunlarý kaydetti: “Yeryüzünde iki yol vardýr; bu yol Ýslam ve küfür yoludur. Üçüncü yol yoktur. Ýnsan ya inanacak cennetlik, ya inanmayacak cehennemliktir. Bizim buraya gelmekteki amacýmýz sadece Allah rýzasý içindir. Peygamberimiz için yapýlan etkinliðe Afrika’da da olsa gideriz. Kâfirler istemese de inþallah hüküm Allah’ýn olacaktýr.”

“Bizi buraya getiren Peygamberimizin aþký ve Ýslam sevdasýdýr”

Peygamber içi yapýlan etkinlikleri çok güzel bulduðunu ifade eden Fýrat Bilmez da, “Peygamberimiz için yapýlan bu etkinlik çok güzledir ve tüm Müslümanlarýn bu gibi etkinliklere kesinlikle gitmesini tavsiye ediyorum. Bu etkinlikler sayesinde Müslümanlar bir araya geliyor ve birliklerini saðlýyorlar. Peygamberimiz için yapýlan bu etkinliðe her sene geliyorum. Bizi buraya getiren Peygamberimizin aþký ve Ýslam sevdasýdýr. Bu etkinlikte sadece Allah ve onu Resulü için yapýlýyor.” þeklinde duygularýný dile getirdi.

“Allah herkese bu coþkuyu nasip etsin”

Bu etkinliðin yapýlmasýndan dolayý son derece mutlu olduklarýný dile getiren Ömer Çelik, “Buraya katýlým çok güzel ve bu yüzden çok neþeliyiz. Kutlu Doðum etkinliðine ailece geldik. Daha öncede bu etkiliðe gelmiþtik. Geçen seneye göre katýlým çok daha fazladýr. Bizi buraya getiren coþkudur. Allah herkese de bu coþkuyu nasip etsin. Peygamber aþkýný tarif etmek çok zordur. Tüm Ýslam aleminin kutlu doðumunu kutluyoruz.” Dedi.

“Bu etkinliklerin yurdun dört yerine yayýlmasýný istiyoruz”

Peygamber aþkýnýn kendisini Adana’dan Diyarbakýr’a getirdiðini vurgulayan Muhammed Kasým Karayel, “Dün Akþam Adana’dan yola çýkýp buraya geldik. Etrafta çok güzel bir coþku görüyoruz. Her sene buraya geliyoruz ve bir daha gitmek istemiyoruz. Peygambere olan aþkýmýzdan dolayý tüm iþlerimizi býrakýp buraya geldik. Bizi buraya getiren tek þey sadece Peygamber sevgisidir. Her sene coþku biraz daha fazla artýyor. Bu etkinliklerin yurdun dört yerine yayýlmasýný istiyoruz.” Etkinlikteki heyecanýný dile getirdi.

“Etkinliði 2 ay öncesinden heyecanla bekliyorduk”

Kutlu Doðum alanýnda ücretsiz çiðköfte daðýtan Tahir Büyük, ”Biz Peygamberimiz için buraya geldik. Burada hayýrlý iþ yapýyoruz. Ücretsiz çiðköfte daðýtýyoruz. Bu etkinliði görmek için 2 ay öncesinden heyecanla bekliyorduk. Peygamberimiz sayesine bu günlere geldik. Herkesin bu tür etkinliklere gelmesini istiyorum. Bu sene çok güzel bir etkinlik olmuþ.” ifadelerini kullandý.

“Bu sevdanýn önüne hiçbir þey geçemez”

Gaziantep’ten kutlu sevdaya geldiðini dile getiren Müslüman Demir ise, “Bu sevdanýn önüne hiçbir þey geçemez. Önüne geçmeye çalýþanlar da hiçbir zaman bu sevdaya engel olmazlar. Zalimler bilsin ki, Peygamber sevdasý hiçbir zaman bitmez. Bizi buraya getiren aþk Peygamberimize olan aþktýr. Peygamberimize olan aþkýmýz hiçbir zaman kalbimizden çýkmayacaktýr. Peygamberimize olan aþkýmýzý her yere götürmek istiyoruz. Her sene buradaki etkinliðe geliyoruz. Bu sene ki kalabalýk çok daha fazladýr ve her ene kalabalýk daha da çoðalýyor.” Diyerek duygularýný ifade etti.

“Mekke’de aldýðým Peygamber kokusunu Diyarbakýr’dan da alýyorum”

Yozgat’tan Kutlu Doðum etkinliðine gelen ?amil Açýkgöz duygularýný þöyle dile getirdi: “Buradaki etkinliðe 3senedir geliyorum. Buradaki etkinliði yaþamak çok güzel bir duygudur. Bütün Müslümanlar huzurlu, bereketli Ýslam kardeþliði üzerinde, burada bir vahdet oluyor. Buradaki bu salâvatý birlikte yükseltmemiz gerekiyor. Kürt, Türk, Çerkez, Laz hepimiz Müslüman’ýz. Ne mutlu Müslüman’ýn diyenedir. Ben buradaki mahþeri kalabalýðý Mekke’de, Medine’de gördüm. Mekke’de Peygamberimizi kokusunu aldýðým gibi Diyarbakýr’da da ayný kokuyu alýyorum. Bu etkinliði düzenleyen kardeþlerimizden Allah razý olsun.

 


  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR