Kütüphanelerde FET? Operasyonu
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Kütüphanelerde FET? Operasyonu
MEB, FET???cü öðretmen ve okul yöneticileri aracýlýðýyla okul kütüphanelerine kadar giren örgüte ait yayýnlarýn temizlenmesi için çalýþma baþlattý.
16 Ağustos 2016 Salı 14:03
 Bu Haberi Paylaş


Milli Eðitim Bakanlýðý (MEB), okul kütüphanelerindeki FETÖ'cü yayýnlarýn temizlenmesi için harekete geçti. 81 Ýl milli eðitim müdürlüðüne 'Kapatýlan yayýnevleri' konulu bir yazý gönderen Bakanlýk, alýnan tedbirler çerçevesinde, Fetullahçý Terör Örgütü'ne aidiyeti, iltisaký ve irtibatý olan gazete ve dergiler ile yayýnevi ve daðýtým kanallarýnýn kapatýldýðýný hatýrlatarak okul kütüphanelerinde bu yönde bir temizlik yapýlmasýný istedi.

HURDAYA AYRILACAK

Buna göre Bakanlýða baðlý her derece ve türdeki okul ve kurum müdürlükleri bünyesinde kurulmuþ olan okul kütüphaneleri ile yeni nesil z-kütüphanelerdeki kaynaklar içerisinde yer alan kitap, dergi, gazete, CD, video kaset gibi yayýnlar mercek altýna alýnacak. Kapatýlan yayýnevi ve daðýtým kanallarý kaynaklarýndan Fetullah Gülen ile ilgili tüm basýlý ve teknolojik kaynaklar, MEB Okul Kütüphaneleri ile Taþýnýr Mal Yönetmeliðinin hükümlerine göre öncelikle ayýklanacak. Daha sonra bu yayýnlar hurdaya ayrýlacak, kayýtlardan çýkarýlacak ve imha edilecek.

"HIZLICA YAPILSIN"

Konunun hassasiyet gerektirdiðini kaydeden Bakanlýk yetkilileri, bununla ilgili iþ ve iþlemlerin çok hýzlý bir þekilde tamamlanmasý talimatýný verdi. MEB, yapýlacak temizliðin gönderilen liste dahilinde gerçekleþtirilmesini de istedi. Bu kapsamda 9'u ulusal olmak üzere toplam 45 gazete, 15 dergi, 29 yayýnevi ve daðýtým kanalýna ait yayýnlar okul kütüphanelerinde çýkarýlarak imha edilecek.

KÝTAPLAR AYIKLANACAK

Diyanet Ýþleri Baþkanlýðý ve Kültür ve Turizm Bakanlýðý da FETÖ yayýnlarýný takibe almýþtý. Diyanet, cami ve mescitlerdeki kütüphanelerde, Kültür Bakanlýðý ise Milli Kütüphane baþta olmak üzere ülke genelindeki bin 136 kütüphanede temizlik yapacak.

/ Ajanslar
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR